۱۲ بهمن ۱۴۰۱، ۱۳:۱۲
کد خبر: 85016534
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

عملیات اجرایی ۲ واحد آبزیان در شهرستان بوشهر آغاز شد

بوشهر - ایرنا - همزمان با نخستین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر عملیات اجرایی ۲ واحد فرآوری و بسته بندی و خوراک آبزیان پرورشی با سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور استاندار در شهرستان بوشهر آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استاندار بوشهر در این آئین گفت: آبزی پروری یکی از قابلیت‌های مهم اقتصادی این استان به شمار می‌رود که با توجه به افزایش واحدهای پرورش تلاش می‌شود زیرساخت‌های این صنعت نیز روز به روز تقویت شود.

احمد محمدی زاده افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده امسال ۱۲ هزار تن به ظرفیت تولید غذای آبزیان در استان افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: در زمان حاضر استان بوشهر ۵۰ هزار تن در زمینه تامین خوارک آبزیان کمبود دارد که با توجه به واحدهای در دست ساخت انتظار می‌رود بتوانیم این نیاز را تامین و زمینه رونق هرچه بیشتر صنعت آبزی پروری در استان فراهم شود.

محمدی زاده اضافه کرد: افزایش بهبود کیفیت غذای میگو سبب افزایش تولید این آبزی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال آینده یکهزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی استان بوشهر به زیر کشت میگوی پرورشی می‌رود گفت: ۴۰۰ هکتار از این اراضی در رود شور جنوبی، هزار هکتار در رود شور شمالی و یکصد هکتار نیز در سایت‌های دلوار است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر نیز گفت: عملیات اجرایی مجموعه فرآوری، بسته بندی و صادرات آبزیان این استان با یکهزار میلیارد ریال سرمایه ثابت و اشتغالزایی یکصد نفر آغاز شده است.

عقیل امینی افزود: ظرفیت این واحد فرآوری روزانه ۶۰ تن انواع ماهی و میگو است.

وی با اشاره به کارخانه خوراک آبزیان پرورشی گفت: عملیات اجرایی این کارخانه با ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه ثابت و پیش بینی ۲۰۰ فرصت شغلی در شهرک صنعتی بوشهر آغاز شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر یادآورشد: ظرفیت این کارخانه خوراک آبزیان پرورشی یکهزار و ۱۰۰ تن در سال شامل ۶۰ هزار تن خوراک میگو و ۵۰ هزار تن خوراک ماهی با چهار خط تولید است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha