۱۱ بهمن ۱۴۰۱، ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 85015056
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

احکام محکومیت چند عضو شوراهای شهری در لرستان اعلام شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بازرسی لرستان گفت: آرای محکومیت مبنی بر ممنوعیت ثبت‌نام در انتخابات شوراها برای حداقل یک دوره و سلب عضویت برای برخی اعضای متخلف شورای شهرهای مختلف استان صادر شده است.

به گزارش ایرنا سعید رازانی روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: به دنبال بازرسی‌هایی که از شهرداری‌های استان صورت گرفت، به مواردی از تخلفات برخی از اعضای شورای شهرها در انجام وظایف قانونی برخورد شد.

وی بیان کرد: این تخلف‌ها شامل عدم انتخاب به‌موقع حسابرس رسمی برای انجام حسابرسی شهرداری مربوطه، دخالت در امور شهرداری‌ها مغایر با ماده ۹۵ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، دریافت پاداش و مزایا، در برخی از موارد عدم توجه به مقررات قانونی در خصوص ضرورت ارسال مصوبات به هیات تطبیق و تحمیل نیروی انسانی به شهرداری‌ها بوده است.

مدیرکل بازرسی لرستان با بیان اینکه پس از احراز تخلف‌ها گزارش تعقیب اعضای مذکور تهیه و به مرجع رسیدگی‌کننده ارسال شد گفت: در همین زمینه آرای محکومیت مختلفی از جمله اخطار کتبی با درج در پرونده، ممنوعیت ثبت‌نام در انتخابات شوراها برای حداقل یک دوره و سلب عضویت صادر شده است.

رازانی اظهار داشت: این احکام صادره برای برخی اعضای شورای شهرهای بروجرد، دورود، دلفان، سلسله، کوهنانی و فیروزآباد است.

وی با بیان اینکه موارد تخلفی شورای شهر خرم‌آباد نیز در دست بررسی و پیگیری است افزود: چنانچه در مواردی مشاهده شود اعضای شوراهای اسلامی بر خلاف قوانین و مقررات مربوطه در امور مربوط به شهرداری دخالت کرده‌ و یا اینکه بر خلاف قوانین مذکور نیروهایی را به بدنه شهرداری تحمیل نموده‌اند، برخورد قانونی لازم با آن‌ها صورت خواهد گرفت.

مدیرکل بازرسی لرستان همچنین از شهروندان درخواست کرد اشکالات و نواقص موجود در امور شهرداری‌ها را در سامانه سازمان بازرسی اعلام کنند و یا با تلفن ۱۳۶ تماس بگیرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha