۱۱ بهمن ۱۴۰۱، ۹:۲۸
کد خبرنگار: 1453
کد خبر: 85014886
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

توقیف پنج شناور حامل سوخت و دستگیری ۲۳ قاچاقچی در آب‌های خلیج‌فارس

بندرعباس - ایرنا - رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف پنج شناور حامل سوخت قاچاق و کشف بیش از ۴۰۰ هزار لیتر گازوئیل در آب‌های خلیج فارس خبر داد و گفت: در این رابطه ۲۳ قاچاقچی سوخت دستگیر شدند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، مجتبی قهرمانی اظهار کرد: در راستای مقابله قاطع و جدی با قاچاق سوخت با هدف ضربه به بنیان های مالی قاچاقچیان، با هماهنگی رئیس حوزه قضایی پارسیان، رزمندگان منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ناوتیپ ۴۱۲ ذوالفقار، پس از شناسایی پنج فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس، نسبت به توقیف آنها اقدام کردند.

وی با اشاره به دستگیری ۲۳ نفر از قاچاقچیان در این عملیات، خاطرنشان کرد: در بازرسی از این شناورها بیش از ۴۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه مرتکبان قاچاق سازمان‌ یافته سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌ شوند، گفت: در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا، شناورهای دخیل در امر قاچاق نیز به‌ نفع دولت ضبط خواهد شد.

قهرمانی یادآور شد: سوخت های کشف شده از شناورهای یادشده هم طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌ های نفتی شده و به چرخه توزیع قانونی بر می‌ گردد.

وی با اشاره به اینکه پرونده این شناورهای متخلف و سرنشینان آنها در سیر مراحل رسیدگی قضایی قرار دارد، تأکید کرد: دادگستری استان هرمزگان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دریابانی فراجا، راهبرد مقابله با قاچاق سازمان یافته سوخت در نوار ساحلی و آب های خلیج فارس و دریای عمان را با قاطعیت ادامه خواهد داد و در راستای صیانت از منافع و سرمایه‌ های ملت ایران لحظه‌ ای درنگ نخواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها