تداوم بارش‌ها، بیشتر در حوضه‌های آبریز جنوب غرب کشور

تهران- ایرنا- موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو در جدیدترین پیش‌بینی خود از تداوم بارش‌ها در هفته جاری در حوضه‌های آبریز کشور خبر داد و اعلام کرد: هفته آینده حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان دارای بالاترین میزان بارش خواهد بود.

به گزارش ایرنا از موسسه تحقیقات آب، وضعیت بارش‌های کشور از ابتدای زمستان امسال کمی بهتر شده اما همچنان نسبت به دوره بلندمدت کاهشی است.

بر اساس تازه‌ترین گزارش مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو، برای هفته جاری وقوع بارش ها به طور عمده در جنوب غرب و غرب کشور و به صورت محدود در شمال شرق کشور پیش بینی می شود.

همچنین با توجه به چشم انداز بارش پیش بینی شده برای هفته آینده وقوع بارش ها به طور عمده در مناطق شمالی و غرب و جنوب غرب کشور مورد انتظار است.

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان، دارای بالاترین میزان بارش این هفته

بر پایه این گزارش، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان این هفته بیشینه بارش ۲۵۴.۶ میلیمتری و متوسط محدوده ۳۰.۸ میلیمتری را دارد که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور است.

مقام دوم پربارش‌های این هفته مربوط به حوضه آبریز فلات مرکزی با بیشینه بارش ۱۸۸.۷ میلیمتر و متوسط محدوده ۵.۹میلیمتری است.

هفته جاری حوضه آبریز دریاچه ارومیه بیشینه بارش ۱۰۶.۹ میلیمتر و محدوده بارش ۲۰.۴ میلیمتری را شاهد خواهد بود.

حوضه آبریز دریای خزر هم این هفته بیشینه بارش ۷۴ میلیمتری با متوسط بارش ۱۲.۲ میلیمتر را دارد.

حوضه آبریز قره قوم هم بیشینه بارش ۳۳.۳ میلیمتری با متوسط محدوده ۵.۲ میلی‌متر را دارد.

حوضه آبریز مرزی شرق بیشینه بارش ۱۹.۲ میلیمتری و متوسط محدوده ۲.۵ میلیمتری را تجربه می کند.

این از هفته ۳۰ حوضه آبریز درجه‌دو کشور، ۲ حوضه بدون بارش است.

تداوم بارش‌ها، بیشتر در حوضه‌های آبریز جنوب غرب کشور

حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان، پُربارش هفته آینده

بر پایه این گزارش، در هفته منتهی به ۲۱ بهمن‌ماه همه حوضه‌های ۶ گانه اصلی آبریز کشور بارش‌های را دریافت خواهند کرد که بالاترین میزان آن در حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان خواهد بود.

براین‌اساس، حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان در هفته منتهی به ۲۱ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۲۹۴.۹ میلیمتری و متوسط محدوده ۵.۹ میلیمتری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز کشور خواهد بود.

حوضه‌ آبریز دریاچه ارومیه هم در هفته منتهی به ۲۱ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۶۷.۲ میلیمتری با متوسط محدوده ۱۳.۲ میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

هفته آینده حوضه‌ آبریز دریای خزر بیشینه بارش ۵۴.۵ میلیمتری و متوسط محدوده ۱۱.۸ میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

حوضه‌ آبریز فلات مرکزی هم در هفته منتهی به ۲۱ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۴۸.۴ میلیمتری و متوسط محدوده ۱ میلیمتری را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز قره قوم در هفته منتهی به ۲۱ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۱۷.۷ میلیمتر با متوسط محدوده ۵.۳ میلی‌متر را تجربه خواهد کرد.

حوضه آبریز مرزی شرق هم در هفته منتهی به ۲۱ بهمن‌ماه بیشینه بارش ۷.۸ میلیمتری و متوسط محدوده ۶ دهم میلیمتری خواهد داشت.

همچنین، از مجموع ۳۰ حوضه آبریز درجه‌۲ دو حوضه بدون بارش است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha