امام جمعه زاهدان: مسوولان زمینه حضور و مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف را تسهیل کنند

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مسوولان باید زمینه حضور و مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف را تسهیل و پیچ و خم‌های اداری را برای فعالیت‌های مردم کمتر کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی در جلسه شورای اداری شهرستان سیب و سوران ضمن قرائت و ترجمه یکی از دعاهای ماه مبارک رجب عنوان کرد: از همراهی، همدلی و همکاری مردم و مسوولان در شهرستان مهرستان خبرهای خوبی می‌شنویم که چنین چیزی مایه خوشبختی و از نقاط قوت این شهرستان محسوب می‌شود.
امام جمعه زاهدان در پاسخ به مطالبات و درخوست‌های مطرح شده توسط مردم و مسوولان مهرستان اظهارداشت: مطالبه‌گری و بیان مشکلات منطقه خوب و موثر است اما من مسوول اجرایی نیستم و در این جهت می‌توانم با استفاده از اهرم‌ها و ابزارهای مختلف مسوولان را به انجام کار تشویق کنم.
آیت‌الله محامی عنوان کرد: یکی از نقش‌های عمده‌ای که من ایفا می‌کنم مطالبه‌گری هست که حاصل از استماع مشکلات مردم در همین جلسات و سپس بیان و پیگیری آن مشکل از مسوولان ارشد کشور است.
وی در پاسخ به گلایه مردم و مسوولان سیب و سوران از عدم استفاده بهینه آب ذخیره شده در سد ماشکید اظهارداشت: حل برخی مشکلات از جمله نبود تاسیسات پایین دستی سد ماشکید نیاز به یک پیگیری ویژه دارد و تنها نباید به نامه نگاری‌های استانی اکتفا کنید.
نماینده مقام معظم رهبری در سیستان و بلوچستان گفت: دهه فجر فرصت مناسبی برای ارزیابی جامع و منصفانه دستاوردها و چالش انقلاب است و باید نکات مثبت و منفی را در کنار هم ببینیم تا بتوانیم ارزیابی درست و در ادامه تصمیمات صحیح اتخاذ کنیم.
آیت‌الله محامی افزود: در مقایسه با گذشته منطقه با پیشرفت‌های زیادی روبرو بوده اما هنوز راه نرفته بسیار است و برای پیمودن راه نرفته نیازمند پیگیری مجدانه و صبورانه هستید و نباید از بیان مطالبات خود ناامید شوید.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: همکاری و مشارکت مردم بویژه جوانان در حل مشکلات تاثیرگذار است و مسوولان باید زمینه حضور و مشارکت مردم را تسهیل و پیج و خم‌های اداری را برای فعالیت‌های مردم کمتر کنند.
وی بر اهمیت کادرسازی و نیروسازی برای جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: جامعه در ابعاد مختلف اقتصادی، علمی، فرهنگی و پژوهشی نیازمند کادر و نیروست و بخش‌های مختلف باید در این جهت نقش‌ آفرینی کنند که یک بخش کار بر عهده آموزش و پرورش و دانشگاه‌هاست اما بخش دیگر انتقال تجربه و بکارگیری جوانان توسط افراد با تجربه یا دستگاه‌های مختلف دیگر است که این جهت را باید دنبال کنیم تا شاهد توسعه اقتصادی و نیز توسعه علمی، فرهنگی و اقتصادی باشیم که از ارکان مهم امنیت پایدار محسوب می‌شود.
آیت الله محامی افزود: به مسوولان امنیتی و نظامی همواره عنوان کرده‌ام که اگر تنها بخشی از بودجه‌های خود را در حوزه علم، فرهنگ، اقتصاد و معیشت مردم سرمایه گذاری کنید هدف شما یعنی امنیت پایدار حاصل خواهد شد.
امام جمعه زاهدان گفت: استاندار جدید با روحیه جهادی وارد کار شده و به ایشان تاکید کردم که برخی از مسوولان استان چندان اهل انجام کار جهادی نیستند و باید به دنبال اصلاح آن‌ها باشید و در صورت عدم همکاری نیروهای جدید و پای کار جایگزین کنید.
وی بیان کرد: به استاندار فعلی و سابق و نیز در مرکز کشور عنوان کردم که باید پشتیبانی جدی و قوی از مسوولان داشته باشند زیرا استان ما پهناور و دارای مشکلات متعدد است و باید شرایطی فراهم شود که خیلی از تصمیم‌گیری ها در داخل خود استان صورت گیرد.
آیت الله محامی ادامه داد: برخی مسوولان به رده‌های بالادستی خود گزارش‌های خوبی ارائه می‌کنند که اگر ۵۰ درصد این گزارش‌ها صحیح باشد مطلوب است اما چالش اصلی اینجاست که امورات تحقق یافته و واقعی را به مردم گزارش نمی‌دهند تا مایه دلگرمی آن‌ها باشد.
وی ادامه داد: نیازمند سرمایه گذاری در حوزه آموزش عالی هستیم اما نکته مهم ارتقای کیفی این مراکز است و از اقتضائات کار تامین اساتید شایسته و سپس اعزام دانشجویان به سایر مراکز دانشگاهی در سطح کشور است تا رشد علمی و فرهنگی آن‌ها حاصل و مجبور شوند سطح خود را بالاتر ببرند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha