۹ بهمن ۱۴۰۱، ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 85013351
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۱ میلیارد دلار پروژه در منطقه ویژه پارس در دست اجرا است

بوشهر- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: معادل ۲۱ میلیارد دلار پروژه در این منطقه ویژه به عنوان تاثیرگذارترین منطقه اقتصادی و انرژی کشور در دست احداث است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سخاوت اسدی روز یکشنبه در آیین افتتاح چهاردهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پارس جنوبی در عسلویه افزود: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس همچنین به لحاظ اقتصادی استراتژیک ترین نقطه در تامین انرژی کشور است.

وی ادامه داد: این منطقه با حضور ده‌ها مجموعه دولتی و غیردولتی امروز تامین بیش از ۷۰ درصد گاز و بخش قابل توجهی از تولیدات صنعت پتروشیمی کشور را بر عهده دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیان کرد: این منطقه برای فعالان اقتصادی یکی از مهم ترین نقاط برای ارائه دانش، توانایی و تولیدات حوزه نفت، گاز و پتروشیمی است.

اسدی ادامه داد: یکی از ظرفیت های ارزشمند در ارائه توانمندی های متخصصان داخلی و حتی خارجی نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است که در این زمینه از پارک علم و فناوری خلیج فارس، شرکت فناور آتی ساز و سایر واحدهای مشارکت کننده برای برپایی باشکوه نمایشگاه قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با ظرفیت‌های خود اکنون آماده استقرار، توسعه فعالیت و مساعدت و تسهیلات موردنیاز برای فعالان صنعت، نفت، گاز و پتروشیمی است.

اسدی اظهار کرد: در این ارتباط از واحدها برای حضور موثرتر در منطقه و حتی انتقال تولیدات آنها از نقاط مختلف به کشور آمادگی کامل داریم.

منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شامل سه منطقه پارس جنوبی (عسلویه)، پارس ۲ (کنگان) و میدان گازی پارس شمالی است.

چهاردهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی پارس جنوبی در عسلویه از امروز تا ۱۲ بهمن ماه از ساعت ۹ تا ۱۷ پذیرای بازدیدکنندگان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha