۷ بهمن ۱۴۰۱، ۱۰:۱۳
کد خبر: 85010846
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مرگ بیش از ۱۶۰ افغان در سرمای کم سابقه

۷ بهمن ۱۴۰۱، ۱۰:۱۳
کد خبر: 85010846
مرگ بیش از ۱۶۰ افغان در سرمای کم سابقه

تهران- ایرنا - مقامات افغانستان اعلام کردند بیش از ۱۶۰ نفر طی ماه گذشته در حالی که با سخت ترین زمستان در بیش از یک دهه گذشته مواجه شدند از سرما در این کشور جان باختند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از رویترز، « شفیع الله رحیمی » سخنگوی وزارت مدیریت بحران افغانستان گفت : « بدلیل سرمای هوا از ۱۰ ژانویه تاکنون ۱۶۲ نفر در این کشور جان خود را از دست دادند که حدود ۸۴ مرگ و میر طی هفته گذشته اتفاق افتاده است.»

همچنین سرمای شدید در مناطق مختلف افغانستان باعث تلف شدن صدها هزار راس دام و طیور مردم به عنوان اصلی ترین منابع درآمدی و امرار معاش آنها شده است که خطری جدی محسوب می شود.

زمستان سخت امسال در افغانستان در ۱۵ سال گذشته بی سابقه بوده است و در برخی مناطق دمای هوا حتی به پایین تر از منفی ۳۴ درجه سانتیگراد رسیده است. این درحالی است که این کشور در میانه بحران شدید اقتصادی به سر می برد.

بسیاری از گروه های کمک رسانی بدلیل قوانین طالبان درباره ممنوعیت کار کردن زنان، عملیات خود را در هفته های اخیر به حالت تعلیق درآوردند.

« مارتین گریفیت » رئیس بخش کمک رسانی سازمان ملل متحد در سفر این هفته به کابل گفت این نهاد بدنبال معافیت هایی برای ممنوعیت کار کردن زنان است که در یکی از آسیب پذیرترین زمان ها برای بسیاری از افغان ها پیش آمده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha