شرایط متعالی رفع معضلات صنعت برق برای همیشه در دولت فراهم شده است

شیراز - ایرنا- مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با بیان اینکه صنعت برق مسیر تعالی و شکوفایی را طی می‌کند. تصریح کرد: در دولت فعلی شرایطی فراهم شده است که معضلات این بخش برای همیشه برطرف شود و به شرایطی متعالی برسیم و به کارهای توسعه ای و بهینه سازی و گسترش امور زیرساختی بپردازیم.

آرش کردی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از پست و خط ۱۳۲ کیلوولت شهرستان مُهر موفقیت و رسیدن به اهداف تعیین شده در صنعت برق را مستلزم همسویی همه مدیران دانست و خاطرنشان کرد: خدمات ارایه شده در این مجموعه بسیار خطیر و مستمر است و وفقه بردار نیست.

وی ادامه داد: به طوریکه در حین خدمات رسانی به مشترکان باید بهبود امور نیز لحاظ شود که این شرایط در جایگاه‌های دیگر کمتر دیده می شود و این ویژگی در صنعت برق منحصر به فرد است تا برق همواره با ولتاژ مناسب تحویل مشتری شود و در حین آن اصلاح و ارتقا انجام گیرد.

کردی گفت: در روزهای ابتدایی استقرار دولت جدید، شرایط ویژه ای بر صنعت برق کشور حاکم شده بود که تابستان سختی سپری شده و وضع محدودیت ها نارضایتی هایی را در همه ارکان مربوط به صنعت برق به وجود آورده بود.از آخر سال ۱۴۰۰ تا ابتدای تابستان سال جاری، خدمات مجموعه برق کشور به نحو مطلوب و با ایجاد اعتماد مناسبی بین عموم مردم ارایه شد که نشان از قدرت و قوت منابع انسانی و فرصت شناسی در صنعت برق است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف در شهرک‌های صنعتی برای عبور از شرایط زمستانی در دستور کار قرار گرفته است.

کردی بر لزوم هم افزایی همه دستگاهها برای عبور از دوره اوج مصرف زمستان، افزود: تدابیر ویژه شرکت توانیر برای استمرار تامین برق خانگی در موج سرما و عبور از پیک دو تا سه هفته‌ای زمستان، با مدیریت بار در شهرک‌های صنعتی، صنایع بالای یک مگاوات و چاه‌های کشاورزی و... عملیاتی شده است.

وی ، با تقدیر از پیگیری نماینده شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی برای راه اندازی این طرح گفت: نوع و شیوه پیگیری ها برای به بهره‌برداری رسیدن این پروژه می تواند الگویی برای دیگر مسئولین و تعامل بین دولت و مجلس باشد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر ادامه داد: این ایستگاه در مدت دو سال ساخته شده و پیش بینی شده است با بهره برداری از این پست، خاموشی های تابستان در مُهر به صفر نزدیک می شود.

مهندس یدالله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس نیز در حاشیه این مراسم با تقدیر از همراهی و حمایت های مدیر عامل توانیر و با ابراز امیدواری نسبت به تلاش جهادی و سربلندی مجموعه برق در استان فارس و جنوب کشور در عبور از فصل سرما، محدودیت صنعت برق را ناشی از محدودیت سوخت‌رسانی دانست.

مهندس حقیقی با اشاره به نزدیک شدن حجم روزانه مصرف گاز بخش‌های خانگی و تجاری به ۷۰۰ میلیون متر مکعب در روز، این میزان را با مصرف گاز چند کشور اروپایی برابر دانست.

سید موسی موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی نیز بر لزوم تامین برق و انرژی جنوب فارس و اهمیت دادن به خاموشی های صفر در جنوب گفت: از بدو ورود به مجلس یازدهم و با توجه به اهمیت تامین برق برای مصرف خانگی و صنایع و همچنین گرمای تابستان تلاش کردیم تا با ایجاد ایستگاه ها مختلف، برق مورد نیاز دو شهرستان مهر و لامرد را تامین کنیم.

به گزارش ایرنا ، طی مراسمی، پست و خط ۱۳۲ کیلوولت شهرستان مُهر با اعتباری نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان و با حضور مدیرعامل شرکت توانیر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.پیش از این مراسم نیز مدیر عامل توانیر و هیئت همراه در معیت نماینده مردم از نیروگاه ۱۰۰مگاواتی پالایشگاه پارسیان و پالایشگاه بنزین شهرستان مهر بازدید کردند.

شهرستان مُهر در فاصله ۳۳۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha