۱۰ هزار میلیارد ریال در ماه‌های اخیر برای خرید پنبه استان اردبیل اختصاص یافته است

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل گفت: با پیگیری‌های مستمر در سطح ملی، دولت سیزدهم در ماههای اخیر ۱۰هزار میلیارد ریال جهت خرید پنبه شمال استان اردبیل تخصیص داده که روند پرداخت این مبلغ به پنبه‌کاران در حال انجام است.

به گزارش ایرنا سیدحامد عاملی در نشست با کشاورزان پیشرو استان با اعلام این خبر اظهار کرد: کشاورزی استان اردبیل از ظرفیتهای بسیار ویژه‌ای برخوردار بوده و اقتصاد اصلی استان و معیشت بخش قابل توجهی از مردم استان اردبیل به حوزه کشاورزی گره خورده است.

وی افزود: در بخش‌های مختلف کشاورزی استان اردبیل مشکلات متعددی وجود دارد که نیازمند احصای تخصصی توسط تشکل‌های کشاورزی و کشاورزان استان است که با این اقدام، روند رفع مشکلات در سطح ملی و استانی تسریع خواهد شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: طی سالیان گذشته بهره‌برداری مناسبی از ظرفیت‌های بسیار ویژه کشاورزی استان اردبیل نشده است که برای جبران این موضوع، با استفاده از متخصصان مجرب با دانش ملی، برنامه‌ریزی تخصصی و متناسب با مناطق مختلف استان با لحاظ نظرات کشاورزان انجام خواهد شد.

عاملی گفت: کشاورزان استان اردبیل نیازمند برخی ماشین‌آلات کشاورزی هستند که با توجه به شرایط خاص فصلی استفاده از ماشین‌آلات، جهت خریداری ماشین‌آلات مورد نیاز توسط کشاورزان باید برنامه‌ریزی لازم از سوی دستگاه‌های مربوط انجام شود.

وی اظهار کرد: تکمیل و به‌روزرسانی آمار و اطلاعات برخی از بخش‌های حوزه کشاورزی استان اردبیل، از دیگر اقدامات برای کاهش مشکلات حوزه کشاورزی استان و افزایش بهره‌وری و بهره‌برداری در سال ۱۴۰۲ و سالیان آینده خواهد بود.

استاندار اردبیل افزود: تسریع روند صادرات سیب‌زمینی استان اردبیل در سطح ملی پیگیری خواهد شد تا روند صادرات این محصول مهم استان بدون مشکل انجام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha