۶ بهمن ۱۴۰۱، ۹:۱۳
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 85010033
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

جاده‌های کردستان لغزنده است

۶ بهمن ۱۴۰۱، ۹:۱۳
کد خبر: 85010033
جاده‌های کردستان لغزنده است

سنندج- ایرنا- رئیس پلیس راه کردستان گفت: با توجه به بارش برف، اغلب جاده‌های استان لغزنده است و رانندگان باید با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

سرهنگ عیسی گوهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تردد در همه محورهای اصلی استان برقرار اما با توجه به بارش برف همراه داشتن زنجیر چرخ ضروری است.

وی با بیان اینکه گردنه صلوات آباد هم اکنون مه گرفتگی است، افزود: در شرایط مه گرفتگی، رانندگان باید با سرعت کمتر رانندگی و از چراغ مه شکن استفاده کنند.

رئیس پلیس راه کردستان بر ضرورت رعایت فاصله طولی مناسب با وسیله نقلیه جلویی، خودداری از سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ تاکید کرد.

سرهنگ گوهری ادامه داد: در جاده‌های ۲ طرفه، در صورتیکه خودرویی به هر دلیلی دچار مشکل شد، مسیر سمت مقابل باید آزاد و راه برای ارائه خدمات دستگاه های امدادی باز باشد.

وی یادآور شد: در شرایط جوی زمستانی، به دلیل وجود گردنه‎‌های برفگیر در استان، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ضروری تر است.

جاده‌های بین شهری کردستان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده‌های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه‌ها هنگام بارندگی اغلب شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha