وزیر نفت: ۴۷۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در زابل انجام شده است

زاهدان - ایرنا - وزیر نفت با بیان اینکه از ۵۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی به زابل ۴۷۰ کیلومتر آن اجرا شده است، گفت: به گفته همکارانم در شرکت گاز سیستان و بلوچستان، بیش از چهار هزار علمک در این شهرستان نصب شده است.

به گزارش ایرنا، جواد اوجی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح کارخانه قیر در زاهدان با تأکید بر اینکه با تکمیل گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان مردم بی‌شک به سوخت نفت سفید نیاز پیدا نخواهند کرد، افزود: درباره چگونگی تأمین نفت سفید و گاز مایع امشب در کارگروهی ویژه در استانداری تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از انتقال فرآورده‌های نفتی با نفتکش‌های جاده‌پیما گفت: در نشست کارگروهی ویژه که امشب در استانداری با حضور معاون اول ریاست جمهوری برگزار می‌شود، درباره آغاز عملیات اجرایی احداث خط لوله ۱۷ اینچ انتقال فرآورده نفتی از جنوب استان کرمان به زاهدان با هزینه‌ای بیش از پنج هزار میلیارد تومان، تصمیم‌گیری خواهد شد.

وزیر نفت با تأکید بر اینکه یکی از مشکلات اساسی در سیستان و بلوچستان کمبود جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی و سی‌ان‌جی است، اظهارداشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ساخت ۴۰ تا ۵۰ جایگاه عرضه فرآورده نفتی و سی‌ان‌جی در این استان در نشست شامگاه سه‌شنبه استانداری مطرح خواهد شد و در صورت تصویب ازسوی شورای اقتصاد، کمبود استان در این زمینه برطرف می‌شود.

وزیر نفت صبح امروز به همراه محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری و هیئت همراه متشکل از وزیر نیرو، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و هشت نماینده استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی برای بررسی چالش‌های انرژی و آب به سیستان و بلوچستان سفر کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha