بارش پراکنده در نواحی غربی سواحل دریای خزر/مواج بودن دریای عمان و تنگه هرمز در سه روز آتی

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای سه روز آینده دریای عمان، تنگه هرمز و سواحل جنوبی استان بوشهر مواج و متلاطم خواهد بود و بارش پراکنده در نواحی غربی سواحل دریای خزر نیز ادامه دارد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی با بیان اینکه در چند روز آینده ماندگاری هوای سرد پدیده غالب در کشور خواهد بود، اظهار داشت: این ماندگاری و سکون هوا باعث افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در دو روز آینده در بخش هایی از نواحی شرقی کشور وزش بادهای به نسبت شدید همراه با خیزش گرد و خاک را پیش بینی می کنیم، افزود: برای جنوب استان فارس و بوشهر تا روز دوشنبه بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، در چهارر روز آینده بخش های غربی سواحل دریای خزر شاهد بارش پراکنده باران خواهد بود.

وی با بیان اینکه در روز سه شنبه دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی شاهد رگبار پراکنده خواهند بود، بیان داشت: برای سه روز آینده دریای عمان، تنگه هرمز و سواحل جنوبی استان بوشهر مواج و متلاطم خواهد بود.

رفیعی با پیش بینی وضعیت جوی استان تهران برای ساعات آینده اذعان داشت: هوای پایتخت برای امروز صاف همراه با غبار محلی خواهد بود.

وی بیشینه دمای تهران را هشت درجه بالای صفر و کمینه دما را صفر درجه اعلام کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام سردترین و گرمترین نقاط کشور گفت: سردترین مرکز استان امروز همدان با منفی ۲۳ درجه و گرمترین مرکز استان بندرعباس با دمای مثبت ۲۴ درجه ثبت شده است.

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha