مسایل حوزه محیط زیست زنجان با حساسیت تصمیم گیری می‌شود

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت:مسایل مربوط به محیط زیست با حساسیت بیشتری بررسی می‌شود تا تصمیمات به این حوزه آسیب وارد نکند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن افشارچی روز پنجشنبه در دیدار با معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور، افزود:بارها تاکید کرده ام که خط قرمز ما در توسعه، مساله محیط زیست است و باید حتما قوانین محیط زیستی رعایت شود.

این مسوول ادامه داد: در حال حاضر مساله آب با توجه به توسعه صورت گرفته در بخش های مختلف تبدیل به دغدغه و معضل جدی کشور شده است و همه باید در قبال محیط زیست احساس مسوولیت کنند.

وی با تاکید بر آموزش در حوزه محیط زیست، گفت: تنها راه نجات محیط زیست در وضعیت فعلی افزایش آموزش موثر به ویژه به کودکان و نوجوانان است.

افشارچی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید در این حوزه بیش از گذشته فعال باشد و نقش آفرینی کند، اضافه کرد: اگر امروز مشکلات این بخش را شناسایی نکنیم و به فکر بهبود آن نباشیم ضرر خواهیم کرد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با تاکید بر اینکه مسوولان ارشد استانی می توانند در امر مردمی سازی محیط زیست یاریگر ما باشند، افزود: از نگاه ویژه استاندار زنجان در خصوص مسائل مرتبط با محیط زیست خرسندیم و امیدواریم این نگاه همواره در سطح استان تداوم داشته باشد.

نوراله مرادی با بیان اینکه خانه های محیط زیست با حمایت های مسوولان استان می توانند سواد محیط زیستی جامعه را افزایش دهند، افزود: این اقدام به بهبود وضعیت و بهسازی محیط زیست کمک می کند.

این مسوول ادامه داد: به دنبال آن هستیم با اقشار مختلف و مسوولان ظرفیت های نهفته در جامعه را شناسایی کرده و به سمت حمایت و حفاظت محیط زیست حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از راه های تحقق این موضوع استفاده از ظرفیت خیران در حوزه محیط زیست است، گفت: در این راستا معتمدین، روحانیون، اساتید دانشگاهی و دیگران بسیار نقش آفرین هستند که می توانند در تحقق و ایجاد خیرین محیط زیست کمک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha