۲۹ دی ۱۴۰۱، ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 85003500
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۴۳۸ شرکت دانش بنیان در حوزه محیط زیست شناسایی شد

زنجان - ایرنا - معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: حدود ۴۳۸ شرکت دانش بنیان در حوزه محیط زیست شناسایی شده است که خواستار مشارکت آنها در مباحث زیست محیطی هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نور الله مرادی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح خانه های محیط زیست استان زنجان در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه سازمان در حوزه دانش بنیان ضعیف عمل کرده است، افزود: بعد از نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب سازمان برای اولین بار خرداد امسال دبیرخانه شرکت های دانش بنیان را تاسیس کرد.

این مسوول با تاکید بر اینکه برای هویت بخشی به شرکت های دانش بنیان در حوزه محیط زیست اولین همایش نیز در سال جاری برگزار شد، گفت: حدود ۲۳۰ شرکت در این همایش شرکت کردند و هم اکنون دبیرخانه آن در سازمان حفاظت محیط زیست فعال است.

وی اظهار داشت: یکی از راههای موفقیت خانه های محیط زیست بهره گیری از ظرفیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان است که صندوق ملی محیط زیست و مباحث حوزه های پژوهشی سازمان درخدمت آنها است.

مرادی با تاکید بر اینکه رییس سازمان محیط زیست کشور بر همکاری شرکت های دانش بنیان تاکید دارد، افزود: این سازمان تلاش دارد فعالیت های شرکت های دانش بنیان را تسهیل کند و در این خصوص از هیچ کمکی دریغ نمی کند.

این مسوول با تاکید بر اینکه ادارات استانی نیز بصورت جدی پای کار و یاریگر شرکت های دانش بنیان باشند، گفت: درب ادارات حفاظت محیط زیست به روی شرکت دانش بنیان باز است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات انجام گرفته سازمان، در سال گذشته یافتن مخاطب جدید و به روز کردن آموزش های محیط زیستی است، گفت: هر شهروندی می تواند تولید کننده مباحث محیط زیستی و رسانه ای باشد و تلاش شد تا ظرفیت های مردمی این مهم عملیاتی شده تا به اهداف مورد نظر برسیم.

این مسوول با بیان اینکه حوزه محیط زیست رسانه محور است که با کمک آن می توان به مردم سازی و کمک به این بخش امیدوار بود، و ۲ عنصر مهم مردم و رسانه ها در تحقق اهداف این حوزه نقش اثر گذاری دارند.

خانه های محیط زیست در روستاها توسعه می یابد

مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست نیز گفت: در زمان حاضر ۳۷ هزار روستا در کشور وجود دارد که با راه اندازی ۱۴۰۱ خانه محیط زیست در روستاها، مراکز استانی و شهرستانی تا پایان سال سه درصد روستاها صاحب این خانه می شوند.

سید ابوالقاسم موسوی افزود: این عدد بزرگی نیست و تلاش داریم، در حوزه مدیریتی روستا، محله و شهر تمامی ملاحظات محیط زیستی، آموزش مردمی، مطالبه گری و کسب مهارت و مشارکت ها شکل بگیرد.

موسوی افزود: با ایجاد این خانه ها در روستاها برای رفع چالش های محیط زیستی روستاییان، با همکاری دهیاری، مسوولان محلی، کارشناسان و مسوول امور توسعه محیط زیست تصمیمات از پایین به بالا گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولویت ایجاد این خانه ها، برای جوامع محلی و حاشیه ای مد نظر قرار گرفته است، گفت: با توجه به استقبال و نیاز مردم به محیط زیست می توان به پایداری این خانه ها امیدوار بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha