۱۲۶ خانه محیط زیست در کشور راه اندازی شد

زنجان - ایرنا - معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته تا پایان امسال، ۱۴۰۱ خانه محیط زیست در کشور تاسیس می‌شود که هم اکنون با احتساب تاسیس ۴۰ خانه در استان زنجان، ۱۲۶ خانه محیط زیست در کشور ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نور الله مرادی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح ۴۰ خانه محیط زیست در زنجان با بیان اینکه در زمان حاضر بیشترین خانه های محیط زیست به زنجان اختصاص دارد، ابراز امیدواری کرد: با همکاری استان های دیگر تعداد برنامه ریزی شده برای این خانه ها در کشور محقق شود.

وی با تاکید بر اینکه کار فرهنگی زمانبر بوده و آثار آن به تدریج نمایان می شود، اظهار کرد: در این حوزه از محیط زیست، کم کاری شده است درحالی که باید بستری فراهم می شد که مردم یاریگر این سازمان باشند.

این مسوول ادامه داد: هم اکنون سه هزار و ۷۰۰ محیط‌بان با گستره حدود ۱۱ درصد مناطق حفاظت شده در کشور فعالیت می کنند که نمی توان با این تعداد نیروی انسانی مدیریت لازم را در این حوزه انجام داد و در شرایط فعلی همکاری مردم نقش اساسی در نیل به اهداف سازمان محیط زیست دارد.

مرادی با بیان اینکه با برنامه ریزی انجام گرفته محتوای مناسبی در اختیار خانه های محیط زیست قرار می گیرد، افزود: مدیران خانه ها و ادارات کل محیط زیست استان‌ها نیز پای کار این حوزه هستند تا برنامه های این بخش بیش از گذشته محقق شود.

وی اظهار کرد: استقبال استانها از تاسیس خانه های محیط زیست ارزشمند بوده بطوریکه استان زنجان ۴۰ خانه را ایجاد کرده است و امیدواریم شاهد موفقیت های بیشتری در حوزه محیط زیست استان ها باشیم.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه هیچ کار نمایشی در دولت سیزدهم انجام نمی شود، ادامه داد: این امر راهبرد مشخص سازمان محیط زیست است، درحالیکه امکانات و شرایط لازم را برای انجام کارهای نمایشی دارد ولی از این گونه اقدامات اجتناب می کند.

وی اضافه کرد: این سازمان تلاش دارد کارهای بنیادین انجام دهد، تا سازمان محیط زیست کشور از این موضوع بهره مند شود و در آیین نامه و دستورالعمل های اجرایی نیز، نحوه تولید محتوا، مدیریت، فعالیت‌ها و بحث های نظارتی تدوین شده است.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: دستاوردهای این سازمان در یک‌سال گذشته تاسیس خانه های محیط زیست بوده است و اجازه نمی دهیم این اقدام منحرف و به اصطلاح نمایشی شود.

وی یادآور شد: یکی از سیاست های محیط زیست در دولت کنونی مردمی سازی است و معتقدیم این بخش باید توسط مردم مدیریت شود و این کار نیازمند راهکارها و برنامه ریزی های مناسب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha