۳۰ طرح عمرانی در فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی اجرا شد

تبریز - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: در سال جاری بیش از ۳۰ عنوان پروژه عمرانی با اعتبار بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال در فرودگاه‌های استان اجرا شد.

رامین آذری، روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این طرح ها در فرودگاه های شهید مدنی تبریز و سهند اجرا شده است، افزود: این پروژه ها از جمله شامل نصب و راه اندازی چراغ های «اس.اف.ال.اس»، بهسازی سرویس های بهداشتی سالن های ترانزیت خارجی و میدان حج و زیرسازی و آسفالت جاده های دسترسی ایمنی و آتش نشانی فرودگاه تبریز است.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام «گروه آمار و اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران» در ۹ ماه سالجاری یک میلیون و ۱۱۵ هزار و ۸۰۹ مسافر از طریق فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز به خارج و نقاط مختلف کشور جابجا شده اند.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: در این بازه زمانی تعداد مسافران جابجا شده در این فرودگاه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد رشد یافته است به طوری که در ۹ ماه سال گذشته ۹۱۹ هزار و ۵۰۸ مسافر جابجا شده بودند.

آذری، با اشاره به تلاش پرسنل فرودگاه های استان برای ارایه خدمات بهتر و تامین امنیت و سلامت مسافران، ادامه داد: این تعداد مسافر با هشت هزار و ۷۱۰ پرواز داخلی و خارجی جابجا شده اند که بیشترین میزان افزایش جابجایی مسافر مربوط به پروازهای خارجی فرودگاه تبریز است.

وی یادآوری کرد: در ۹ ماه امسال یک هزار و ۷۰۸ پرواز خارجی از این فرودگاه انجام شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد رشد یافته است به طوری که تعداد پروازهای خارجی این فرودگاه در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و ۲۱۶ مورد بود.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

فرودگاه سهند در سال ۱۳۷۴ تاسیس شد و تنها فرودگاه اقماری آذربایجان شرقی محسوب می‌شود که در جنوب این استان قرار گرفته است و سالانه بیش از ۵ هزار مسافر از تهران به فرودگاه سهند و بالعکس جابجا می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha