۲۷ دی ۱۴۰۱، ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 1540
کد خبر: 85001681
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

میانگین اقامت در مراکز گردشگری استان سمنان امسال ۷۳ درصد بود

سمنان- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: میانگین اقامت در تاسیسات گردشگری استان از ابتدای سال ۱۴۰۱تا کنون به ۷۳ درصد رسید.

به‌گزارش خبرنگار ایرنا، امیر کرم‌زاده روز سه‌شنبه در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مسافران و زائران (فصل زمستان) گفت: میانگین اقامت در تأسیسات گردشگری استان از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۳ درصد بود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش‌یافته است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با اشاره به اهمیت نظارت بر تأسیسات گردشگری بین کرد: نظارت و بازدید میدانی با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی از تأسیسات گردشگری نقش زیادی در ارتقاء کیفیت ارائه خدمات به گردشگران دارد.

کرم زاده گفت: با توجه به استانداردسازی تأسیسات گردشگری استان سمنان بر اساس کمیسیون درجه‌بندی تأسیسات گردشگری، تعداد هتل‌های چهارستاره استان به ۲ هتل افزایش‌یافته است.

وی با اشاره به اینکه حضور در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران فرصت بسیار مناسبی برای معرفی استان است، افزود: با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی می‌توان حضوری فعال در این نمایشگاه داشت.

هم‌اکنون ۱۵ هتل، یک هتل‌آپارتمان، یک متل و پنج مهمان‌پذیر، ۹۴ اقامتگاه بوم‌گردی، ۱۷ اقامتگاه سنتی، ۸۷ خانه مسافر، پنج مجتمع گرددشگری، ۲ گردشگری کشاورزی و ۶ اردوگاه و مرکز تفریحی سرگرمی گردشگری و گردشگری کشاورزی، ۲۹ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۰ رستوران بین‌راهی، ۲۰ سفره‌خانه سنتی وسه موسسه آموزش گردشگری در استان سمنان فعالیت دارد و در مجموع ۳۲۴ واحد تأسیسات گردشگری با ۹۸۷ اتاق و ظرفیت سه هزار و ۷۳۲ نفر در استان آماده ارایه خدمات به گردشگران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha