امام جمعه سمنان: کم‌آبی و نرخ پایین جمعیت چالش‌های اساسی توسعه استان است

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: کم‌آبی و نرخ پایین رشد جمعیت ۲ چالش اساسی در مسیر توسعه استان محسوب می‌شود و انتظار می‌رود مسوولان رفع این ۲ مشکل را با تلاش مضاعف پیگیری کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی شامگاه دوشنبه در نشست پیگیری مصوبات سفر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان به بخش بیارجمند در شهرستان شاهرود افزود: افزایش نرخ باروری و مقوله افزایش جمعیت در استان سمنان باید با اقناع جامعه و اجرای عملیاتی دنبال شود.

وی تاکید کرد: مردم با تمام مشکلات پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و ضرورت دارد مسوولان نیز اهتمام ویژه در رفع مشکلات داشته‌باشند.

وی با اشاره به اینکه تلاش مسوولان برای رفع مشکلات مشهود و اطلاع‌رسانی شود، ابراز داشت: بازگویی خدمات و تلاش‌ها نقشی مهم در تقویت سرمایه اجتماعی و دلگرمی جامعه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین مطیعی، با اشاره به اینکه مردم هوشیار و منصف هستند، گفت: اگر تلاش‌ها در جامعه اطلاع‌رسانی شود حتی اگر نتیجه مطلوب نرسیم، مردم به تلاش‌ها دلگرم می‌شوند.

امام جمعه سمنان تاکید کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه فرزندآوری با اهتمام ویژه پیگیری شود.

وی درباره سفر خود به بخش بیارجمند شهرستان شاهرود در شرق استان سمنان افزود: اشتغال و درآمدزایی مردم بیارجمند در زمینه پرورش دام سنگین مانند شتر است و ضرورت دارد رفع مشکلات دامپروران این بخش با اولویت در دستور کار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان افزود: بخش بیارجمند در زمینه جوانی جمعیت و فرزندآوری وضعیت خوبی دارد و لازم است تقویت زیرساخت‌های آموزشی و بهداشتی برای ساکنان این منطقه مورد توجه باشد.

اعتبارات محرومیت‌زدایی استان سمنان چهار برابر شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان نیز در این آیین گفت: رفع مشکل آب بیارجمند با تخصیص ۳۰ میلیارد تومان اعتبارات محرومیت‌زدایی با اهتمام ویژه دنبال می‌شود.

محمد حمیدی خاطرنشان کرد: با پیگیری سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان، اعتبارات محرومیت‌زدایی ، چهار برابر افزایش یافته است و تلاش می‌شود با تخصیص این اعتبارات ، طرح تامین آب آشامیدنی با اولویت تسریع شود.

وی ابراز داشت: فعالیت مجتمع دامپروری در بیارجمند در زمینه زیرساخت دچار مشکل است و انتظار می‌رود بخش‌های مرتبط در زمینه واگذاری زمین، تخصیص آب و تامین گاز همراهی کنند.

حمیدی اضافه کرد: ضرورت دارد پرداخت تسهیلات حمایتی برای فعالیت دامپروری در بیارجمند به منظور اشتغالزایی و نگهداشت جمعیت مورد توجه ویژه باشد.

وی تاکید کرد: کمبودی در زمینه تامین سوخت مانند گازوییل برای مردم بخش بیارجمند وجود ندارد و برای افزایش سهمیه سوخت اهالی بیارجمند باید میزان نیاز و نبود فروش آزاد و قاچاق سوخت با سازوکار قانونی اثبات و تایید شود.

معاون استاندار سمنان افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط ، رفع مشکلات در زمینه پرورش شتر به عنوان شغل اصلی اهالی بیارجمند، رفع مشکل پوشش آنتن‌دهی تلویزیون و رفع مشکل مخابرات را با اولویت پیگیری کنند.

شهر بیارجمند، مرکز بخش بیارجمند، در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شاهرود قرار گرفته و تا مرکز استان سمنان ۳۱۰ کیلومتر فاصله دارد و این بخش با بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت دارای ۴۲ روستا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha