گزارش بذرپاش از آخرین وضعیت اجرای نهضت ملی مسکن به مجلس

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی درباره جلسه این کمیسیون با حضور وزیر راه و شهرسازی گفت: بذرپاش گزارش مشروحی درباره طرح ملی نهضت مسکن، میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، ابزارهای اجرایی نهضت ملی مسکن اعم از ارائه زمین و تسهیلات ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی خضریان در توضیح جلسه روز یکشنبه کمیسیون اصل نود با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاونان این وزارتخانه به خبرنگاران گفت: به منظور بررسی آخرین وضعیت سامانه املاک و اسکان، طرح نهضت ملی مسکن و بررسی پرونده نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها و اصلاح آن‌ها، مهرداد بذرپاش در کمیسیون اصل نود حاضر و توضیحاتی را به تفصیل درباره این موضوعات ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس افزود: در موضوع سامانه املاک و اسکان با توجه به گزارش ارائه شده آخرین به روزرسانی‌ها در سامانه از سوی وزارتخانه انجام شده و تا به حال ۳ میلیون داده بر روی سایت بارگذاری شده است که شامل اطلاعات مالکان، اقامتگاه، از انواع سکونت‌گاهها و ... می‌شود و جلساتی با دستگاه‌های اجرایی، نهادها و سازمان‌های مختلف مطابق مصوبات هیأت وزیران برای کسب اطلاع از وضعیت املاک برگزار شد.

خضریان اضافه کرد: در برخی موارد شاهد عدم همکاری و یا ارائه ناقص اطلاعات از سوی برخی دستگاه‌ها هستیم که مقرر شد کمیسیون در این خصوص با توجه به توان نظارتی خود موضوع را دنبال و طی دو هفته شاخص‌های پیشرفت سامانه را تعیین کند.

وی یادآور شد: وزارت راه و شهرسازی نیز موظف شد طی دو هفته آینده فهرستی از دستگاه‌هایی که در زمینه ارائه اطلاعات درخواستی کوتاهی و یا عدم همکاری داشته‌اند با تعیین نوع اطلاعات و میزان عدم همکاری در اختیار کمیسیون قرار دهند.

این‌ نماینده مجلس تاکید کرد: همچنین مقرر شد گزارشی از آسیب‌شناسی اجرای سامانه با تعیین اختلالات و مسیر رفع آنها برای اجرای کامل سامانه به نحوی که در قانون پیش‌بینی شده در اختیار کمیسیون قرار گیرد و وزیر نیز مکلف شد مسئولی مشخص برای سامانه املاک و اسکان و متمرکز بر روی این سامانه تعیین کرده و طی یک هفته آینده ابلاغیه‌ ایشان را صادر کند.

خضریان درباره موضوع آخرین وضعیت اجرای نهضت ملی مسکن و گزارش ارائه شده توسط وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: بذرپاش گزارش مشروحی در خصوص طرح ملی نهضت مسکن، میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، ابزارهای اجرایی نهضت ملی مسکن اعم از ارائه زمین، تسهیلات و ... ارائه کرد. همچنین هدف‌گذاری آتی این طرح نیز از دیگر موضوعات مطروحه در جلسه بود.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به موضوع حمل و نقل کالا و لزوم توسعه شرکت‌های بزرگ و هوشمندسازی حمل و نقل در این جلسه گفت: مقرر شد بهینه‌سازی حوزه حمل و نقل کالا و بار و حذف رانت‌ها و حذف دلال‌ها و واسطه‌گران و دریافت حق دلالی گزاف و همچنین نظارت بهتر بر مسیرهای رفت و آمد باری و رانندگان مورد توجه قرار گیرد و جلسه‌ای خاص این موضوع توسط کمیسیون و وزارتخانه تشکیل گردد تا مطالبات صنف شرکت‌های حمل و نقل کالا بررسی شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به موضوع نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای نیز گفت: با توجه به اینکه پیش از این کمیسیون اصل نود جلسات مختلف و متعددی را با حضور دستگاه‌های ذیربط از جمله سازمان راهداری، راهور، اورژانس، پزشکی قانونی و وزارت صنعت برگزار کرده، در جلسه امروز وزارت راه و شهرسازی گزارشی از آخرین وضعیت دوربین‌های کنترل سرعت ارائه کرد و بحث عدم دریافت تأییدیه سلامت دوربین‌ها و عدم ثبت کد جریمه توسط برخی دوربین‌ها و یا عدم فعال بودن برخی دوربین‌ها به‌رغم نصب در جاده‌ها و عدم ثبت تخلفات جاده‌ای بررسی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha