۲۵ دی ۱۴۰۱، ۱۵:۰۷
کد خبر: 84999442
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر نفت: فقط شهرستان تربت‌جام در کشور دچار قطعی گاز است

مشهد-ایرنا- وزیر نفت گفت: روند شبکه گاز سراسر کشور پایدار است، اکنون فقط برخی از مشترکان در شهرستان تربت‌جام خراسان رضوی دچار قطعی گاز هستند که برای رفع مشکل آنها در حال تلاش هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جواد اوجی روز یکشنبه با حضور در تربت‌جام و بررسی وضعیت قطعی گاز بعضی از مشترکان این شهرستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود:اکنون از مجموع ۳۶ هزار و ۳۶۵ روستا و هزار و ۲۲۴ شهر تنها در تربت‌جام دچار قطعی گاز شده‌ایم، در ورود به مشهد در جلسه با استاندار خراسان رضوی روند گازرسانی به جنوب استان پیگیری شد.

وی با بیان اینکه اکنون حدود ۱۷ هزار مشترک در تربت‌جام دچار قطعی گاز هستند، بیان کرد: نفت سفید رایگان و کپسول گاز توزیع شده است و ۱۷ هزار بخاری برقی نیز امروز بین مشترکان یادشده توزیع خواهد شد.

وزیر نفت اظهار داشت: اجرای عملیات خط تقویت انتقال گاز به تربت‌جام نیز از امروز از مشهد یا فریمان آغاز می شود تا سال آینده مشکل قطعی گاز در این منطقه پیش نیاید.

وی گفت: ۴۸۰ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی در کشور داریم. میانگین دمای ۲۰ استان کشور در سرمای اخیر منهای ۱۰ درجه زیر صفر بوده اما با این وجود در همه جا شبکه گاز پایدار است.

اوجی بیان کرد: از پنجشنبه گاز ورودی از ترکمنستان بخاطر مشکلات و سرما قطع شده است، به محض قطع گاز تغییر آرایش شبکه دادیم و هیچ جا قطعی گاز نداشتیم.

وی اظهار داشت: با تعطیلی اخیر در تهران روزانه چهار تا پنج میلیون مترمکعب و در خراسان رضوی ۲ میلیون مترمکعب حجم گاز صرفه جویی شده است.

شهرستان مرزی تربت جام با ۲۳۰ هزار نفر جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارد و با کشور افغانستان از شرق هم مرز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha