هویت‌بخشی به جایگاه زنان از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: هویت‌بخشی به جایگاه زنان از مهمترین افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است و بانوان ایرانی در همه عرصه‌ها توانمندی‌های بالقوه خود را به منصه ظهور گذاشته‌اند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، جواد قناعت در پیامی به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن، این کلام مقام معظم رهبری را برشمرد که "مسئله زن و خانواده از جمله مسائل درجه یک کشور است. زنان نیمی از جمعیت کشور هستند، اما تأثیر زنان در سرنوشت کشور بیش از تأثیر نیمی از کل جمعیت در سرنوشت است. یک‌ وقت است که ما مجموعه‌ای از انسان‌ها را در نظر می‌گیریم، نیمی از آنها نقشی به مقدار پنجاه درصد دارند، اما مسئله زن در جامعه این‌گونه نیست، بالاتر از اینها است".

وی ادامه داد: سراسر تاریخ این دیار به‌ویژه در جریان افتخارآفرینی‌های مردم برای پیروزی و هم دفاع از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، مشحون از همراهی‌ها، تلاش و صبر بانوانی است که گاهی در برخی صحنه‌ها، پیشاپیش و حتی بیش از مردان قهرمانانه نقش‌آفرینی کرده‌اند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: بدون تردید هویت‌بخشی به جایگاه زنان از مهمترین افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و بانوان ایرانی در سایه این اتفاق میمون، علاوه بر مدیریت شایسته کانون گرم خانواده در همه عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری، سیاسی، ورزشی، اقتصادی، علمی، مهندسی و فناوری، توانمندی‌های بالقوه خود را به منصه ظهور گذارده و نقشی تحسین‌برانگیز در ترقی و پیشرفت ایران عزیز ایفا نموده‌اند.

وی افزود: اینجانب میلاد با سعادت یاس نبوی، حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) که به حق روزی برای تجلیل مقام زن نامیده شده را به همه زنان و مادران ایران زمین به‌ویژه بانوان مؤمن، متدین، خانواده‌دوست و وظیفه‌شناس خراسان جنوبی، تبریک عرض می‌نمایم. امید که تمامی بانوان آزاده به‌ویژه مادران فداکار و همسران سرافراز با الهام از آن اسوه تمام‌عیار مکارم اخلاق، ضمن حفظ کرامت و شأن انسانی خویش، سیره زندگی آن بزرگوار را سرلوحه تفکر و عمل خود قرار داده و با به تن کردن لباس فاطمی، همواره در همه عرصه‌های ملی و بین‌المللی خوش بدرخشند.

قناعت اظهار داشت: جای دارد گرامی بداریم یاد و خاطره همه‌ی مادران و همسران شهدا که در سال جاری از فیض معنوی حضورشان در جامعه ولایی خراسان جنوبی محروم شدند؛ روحشان شاد و یادشان گرامی باد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha