آغاز ساخت ۲۳ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی ویلایی در یزد با حضور رییس‌جمهور

یزد - ایرنا - عملیات ساخت ۲۳ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن ویلایی با عنوان "پردیس زندگی" روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور رییس جمهور در استان یزد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا این واحدها دارای یک طبقه حیاط دار و به صورت سه خوابه در شهر یزد به متراژ ۲۴۰ و در سایر شهرستان ها ۲۵۰ متر خواهد بود؛ ساخت واحدها تا مرحله سفت کاری انجام شده و جهت تکمیل در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

بعد از مصوبه شورای مسکن استان یزد مبنی بر لغو آپارتمان سازی در طرح نهضت ملی مسکن تصمیم گرفته شد تا این طرح در استان به صورت واحدهای ویلایی احداث و در اختیار متقاضیان قرار گیرد و متقاضیانی که قبلا پروژه های آپارتمانی را انتخاب کرده‌اند آخرین افرادی خواهند بود که در این طرح، آپارتمان تحویل آنها می شود.

اکنون با نهایی شدن زمین و طرح آماده سازی اراضی ۳۷۷ هکتاری در شهر یزد ۶ هزار نفر از متقاضیان با توجه به پیامک های اطلاع رسانی در این شهر می توانند شهرک پردیس زندگی را انتخاب نمایند و انشاء الله با نهایی شدن و طرح سایر زمین های مدنظر در شهر یزد طرح نهضت ملی مسکن در استان با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت.

اکنون به یکهزار نفر از متقاضیان پیامک ارسال شده که باید در مهلت مقرر به سامانه انتخاب طرح مراجعه و طرح خود را انتخاب کنند.

در سایت ۳۷۷ هکتاری شهر یزد، افراد دارای سه فرزند به بالا، افراد بومی استان، متاهلین و مجردین و در نهایت افرادی که ثبت نام می‌کنند به ترتیب در اولویت قرار دارند.

اراضی ۳۷۷ هکتاری شهرک پردیس زندگی در جاده یزد به تفت، اراضی ۴۰۰ هکتاری در محله حسن آباد و اراضی ۴۰۰ هکتاری در ابتدای جاده یزد ـ بافق نیز از جمله نقاطی است که قرار است واحدهای طرح نهضت ملی مسکن به صورت ویلایی در آنجا ساخته شود.

تاکنون ۱۱۸ هزار نفر در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که بالغ بر ۴۶ هزار نفر تایید نهایی شدند.

استان یزد در طرح نهضت ملی مسکن در کشور پیشرو است و نخستین واحدهای این طرح در کمتر از ۱۰ ماه آماده و به بهره برداری رسید و پس از آن ۲۰۰ واحد در مهریز افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha