افزایش ۲ سال سن بازنشستگی اختیاری است

تهران- ایرنا- براساس لایحه بودجه سال آینده، سن بازنشستگی مشروط به اعلام نیاز دستگاه و رضایت فرد به صورت اختیاری ۲ سال افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در تبصره ۲۰ لایحه بودجه ۱۴۰۲ آمده است: سنوات خدمت مورد قبول برای بازنشستگی تمام مستخدمین مرد و زن دارای حداقل مدرک کارشناسی معتبر در مشاغل اختصاصی در تمام صندوق‌های بازنشستگی اعم از لشکری و کشوری که در سال ۱۴۰۲ بازنشسته می‌شوند، در صورت اعلام نیاز دستگاه و رضایت مستخدم بدون رعایت شرط سنی به مدت ۲ سال افزایش می‌یابد.

امروز برخی رسانه‌ها به ناهماهنگی اعضای هیات دولت اشاره کرده و نوشتند: اگرچه وزیر تعاون دیروز اعلام کرد تصمیمی برای افزایش سن بازنشستگی نگرفته است، اما در لایحه بودجه سال آینده سن بازنشستگی دو سال افزایش پیش‌بینی شده است.

نکته قابل توجه در این موضوع این است که در لایحه پیشنهادی افزایش سن بازنشستگی اختیاری است و منوط به اعلام نیاز دستگاه و رضایت فرد است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری امروز (چهارشنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۴۰۱) لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور را به مجلس تقدیم کرد.

این لایحه دومین لایحه بودجه‌ای است که دولت سیزدهم تدوین و به مجلس تقدیم کرده است.بر اساس ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور از حیث منابع و مصارف افزون بر ۵۲ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۶۵ میلیارد ریال است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha