۲۰ دی ۱۴۰۱، ۷:۴۵
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84993461
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

ارزش معاملات سهام بورس گیلان ۲۰.۴ درصد افزایش یافت

رشت - ایرنا- سرپرست تالار منطقه‌ای بورس گیلان گفت: ارزش سهام معامله شده طی ماه گذشته (آذرماه) در بورس منطقه‌ای استان افزون بر ۳۳ هزار میلیارد ریال گزارش شده که نسبت به ماه قبل آن ۲۰.۴ درصد افزایش یافت.

حافظ محفوظی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: فعالان بازار سرمایه در بورس استان گیلان طی ماه گذشته (آذر) به ارزش ۲ میلیارد و ۸۴۶ میلیون و ۱۹۳ هزار و ۳۵ ریال سهام معامله کردند که نسبت به ماه قبل از آن ۳۴.۱ درصد افزایش داشت.

وی افزود: همچنین فعالان سرمایه در ماه "آبان" به فروش سهام تمایل بیشتری نشان دادند به طوری که از مجموع ارزش معاملات افزون بر ۱۸ هزار و ۷۵۵ میلیارد و ۸۷۸ میلیون ریال مربوط به فروش و بیش از ۱۵ هزار و ۱۴۶ میلیارد و ۸۱۷ میلیون نیز خرید سهام انجام شد.

سرپرست تالار منطقه‌ای بورس گیلان اضافه کرد: تعداد سهام فروخته نیز طی ماه گذشته از سهام خریداری شده پیشی گرفت به طوریکه طی آذرماه سال جاری یک میلیارد و ۴۵۸ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۳۲۴ سهم فروخته و یک میلیارد و ۳۸۷ میلیون و ۹۶۴ هزار و ۷۱۱ سهم نیز خریداری شده‌است.

وی خاطر نشان کرد: صندوق با درآمد ثابت فیروزه آسیا، ریل پرداز نوآفرین و کام بانک صادرات ایران طی ماه گذشته بیشترین ارزش معاملات را بورس منطقه‌ای استان را به خود اختصاص داده‌اند.

سرپرست تالار منطقه ای بورس گیلان اظهار کرد: با توجه به کاهش قیمت و ارزنده بودن سهام در ماه‌های گذشته استقبال سرمایه‌گذاران از فرصت سرمایه‌گذاری در بورس استان موجب رشد ۲۰.۴ درصدی در ارزش معاملات و رشد ۳۴.۱ درصدی در حجم معاملات شده‌ است.

محفوظی بیان کرد: با انتشار گزارش‌های مالی شرکت‌ها در سه ماه سوم "پاییز" انتظار بهبود سودآوری به ویژه در شرکت‌های صادرات محور را داریم.

وی، تعداد کارگزاران در بورس منطقه‌ای گیلان طی ماه گذشته را ۳۷ نفر عنوان کرد.

تالار بورس رشت بعنوان هفتمین تالار بورس منطقه‌ای و نهمین تالار بورس کشور آبان ماه سال ۱۳۸۳ افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha