زلفی‌گل:زمین به اندازه کافی برای ساخت خوابگاه متاهلی وجود دارد/نیازمند اعتبار و کمک خیرین هستیم

تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانشگاه‌ها، به اندازه کافی برای خوابگاه متاهلی زمین در اختیار دارند، اما دولت برای ساخت خوابگاه متاهلی به اندازه کافی اعتبار ندارد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، به دنبال تصویب و ابلاغ سند ازدواج دانشگاهیان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی ساختمان کوثر ریاست جمهوری عصر روز چهارشنبه میزبان نخستین جلسه رسمی ستاد ازدواج دانشگاهیان به ریاست حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها بود.

این جلسه با حضور وزرای علوم، بهداشت و ورزش، مدیر حوزه‌های علمیه کشور، شهردار تهران، رییس دانشگاه آزاد و تعدادی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و سایر اعضای حقوقی و حقیقی ستاد ازدواج دانشگاهیان تشکیل شد.

دوم آبان ماه امسال آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رییس جمهور، طی حکمی حجت‌الاسلام مصطفی رستمی را به عنوان رییس ستاد ازدواج دانشگاهیان منصوب کرد.

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه های کشور به اندازه کافی زمین برای ساخت خوابگاه های متاهلی دارند اما در بودجه و منابع مالی ساخت این خوابگاه ها با مشکل مواجه هستند.

وی تاکید کرد: باید برای ساخت خوابگاه های متاهلی در زمین های دانشگاه های کشور از خیرین یا بخش خصوصی حاضر به مشارکت اقتصادی، کمک گرفت.

زلفی گل ادامه داد: همان طور که دانشجویان مقطع دکتری در کشورهای دیگر حقوق دریافت می‌کنند، شرایطی باید مهیا شود که دانشجویان مقطع دکتری دانشگاهی ما نیز حقوق بگیرند.

وزیر علوم گفت: کسی که حقوق حداقلی داشته باشد، امکان ازدواج برای آن مهیا می شود؛ بنابراین باید راهکاری پیدا کنیم که اساتید پروژه‌های نیازمحور برای حمایت مالی دانشجویان ارائه دهند.

زلفی گل: نبود درآمد حداقلی دلیل اصلی ازدواج نکردن دانشجویان است

زلفی گل همچنین تاکید کرد: می توان برای حداقل دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی و دکترا پروژه های نیازمحور تعریف کرد و از این طریق از آنها حمایت مالی کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: همانطور که به لحاظ جغرافیایی کشورمان دچار تغییرات اقلیمی شده و بارندگی کاهش پیدا کرده است، در حوزه فرهنگ نیز دچار تغییر اقلیم شده ایم و علاقه به ازدواج در بین جونان کاهش یافته است؛ چراکه فکر احساس را شکل می دهد و احساس نیز در رفتار و اعمال موثر است.

وی گفت: تغییرات اقلیمی در حوزه فرهنگ نیز نیازمند توجه بر سیاست گذاری و برنامه ریزی لازم است که مطابق با فرهنگ بومی خودمان این تغییرات رقم بخورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha