۱۳ دی ۱۴۰۱، ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84987695
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف گاز مشترکان کردستانی هفت درصد افزایش یافت

سنندج- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون و ۳۱۵ هزار مترمکعب گاز در استان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد بیشتر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد فعله گری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: سال قبل در همین مدت یک میلیارد و ۳۱۷ میلیون و ۹۳۶ هزار مترمکعب گاز توسط مشترکان استان مصرف شد.

وی افزود: پاییز امسال نیز ۶۵۶ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۶۰۰ مترمکعب گاز طبیعی در استان در تمام بخش ها مصرف شد که البته مصرف نیروگاه و کارخانه سیمان بیجار خارج از این آمار است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: اولویت اصلی شرکت گاز استان در فصل سرد سال تامین انرژی برای مصرف منازل مسکونی است و در صورت لزوم مصرف گاز طبیعی صنایع و نیروگاه های تولید برق محدود می شود.

استفاده از پوشش مناسب، استفاده از پرده‌های ضخیم، استفاده از شیرهای ترموستاتیک و رعایت دمای رفاه (۱۸تا ۲۱درجه) و پوشش مناسب موتورخانه‌ها از جمله توصیه هایی بود که فعله گری به آن اشاره کرد.

وی ادامه داد: دو جداره و عایق کردن در و پنجره، عایق کاری سیستم حرارت مرکزی، اصلاح موتورخانه، بستن درب اتاق های غیرقابل استفاده و خاموش کردن بخاری یا بستن شیر رادیاتور از جمله مواردی است که با رعایت آن، در مصرف گاز صرفه جویی می شود.

در حال حاضر، ۳۲ شهر و یک هزار و ۴۸۵ روستای کردستان با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت روستایی زیر پوشش شرکت گاز هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha