رسانه های چین: شمار بیماران بدحال کووید کمتر از اوایل همه گیری است

تهران - ایرنا - کارشناسان همه گیری ویروس کرونا در چین گفته اند که تنها سه تا چهار درصد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های پکن، دچار ابتلای شدید به این بیماری هستند و این رقم نسبت به زمان شروع همه گیری در اوایل ۲۰۲۰، کمتر است.

به گزارش ایرنا از تارنمای روزنامه گلوبال تایمز چاپ پکن؛ پزشکان برجسته کارشناس مبارزه با همه گیری، گفته اند: با وجود آمادگی کامل بیمارستان های پکن در روزهای اخیر برای مبارزه با همه گیری کووید و اقدامات گوناگون برای درمان بیماران شدید و بدحال، نسبت کلی موارد وخیم کمتر از اوایل همه گیری در ۲۰۲۰ و تنها سه تا چهار درصد کل بیماران بستری است.

رسانه های چین به نقل از تونگ ژائوهومی کارشناس بیماری های شدید تنفسی زیر نظر کمیسیون بهداشت ملی چین نوشته اند که برخی از بیماران کووید که به بیمارستان ها مراجعه کرده اند، پدیده مشترک ذات الریه (التهاب ریه) را داشته اند، اما شمار بسیار اندکی نشانه "ریه سفید" را داشته اند که نشانگر شدت و وخامت بیماری است.

شماری از بیمارستان های پکن که در هفته های گذشته شاهد اوج گیری بیماران مبتلا به کووید بوده اند، برای اطمینان یافتن کامل از درمان بیماران بدحال، کارکنان بهداشتی و درمانی خود را بسیج کرده اند و منابعی به این امر اختصاص داده اند.

زنگ گوانگ همه گیری شناس ارشد پیشین مرکز مبارزه و پیشگیری از بیماری ها، گفت که با توجه به نداشتن آمار دقیق، شاید بیش از ۸۰ درصد جمعیت پکن به کووید مبتلا شده باشند و حتی ممکن است این میزان بالاتر هم رفته باشد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ رسانه های دولتی چین الزام به آزمایش کووید - ۱۹ در چند کشور جهان برای شهروندان چین را در واکنش به موج فزاینده همه گیری، تبعیض آمیز دانسته اند که آشکارترین واکنش به محدودیت هایی است که از سرعت بازگشایی مرزهای چین می کاهد.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین با توصیف کردن این محدودیت ها با عنوان بی اساس و تبعیض آمیز، هدف اصلی این اقدامات را خرابکاری در تلاش های سه ساله چین برای مهار کووید - ۱۹ و حمله به نظام این کشور دانست.

در پی تغییر ناگهانی سیاست دولت چین از هفتم دسامبر به سوی پذیرش همزیستی با ویروس کرونا پس از نزدیک به سه سال اعمال محدودیت های شدید قرنطینه و آزمایش های مداوم، موج تازه همه گیری سراسر این کشور شرق آسیا را در برگرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha