سالانه ۱۸ هزار نفر در موسسه‌های قرآنی زیرنظر فرهنگ و ارشاد سمنان فعالیت می‌کنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: سالانه ۱۸ نفر در موسسه‌های قرآنی زیر پوشش این اداره کل در زمینه‌های مختلف قرآنی فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرشید فلاح روز پنجشنبه به رسانه ها اعلام کرد: موسسات قرآنی مجاهدان خط اول فرهنگی در کشور هستند و ۴۸ موسسه قرآنی تحت پوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان فعال است.

وی با قدردانی از این موسسه های قرآنی که در شرایط خطیر فعلی کشور به فعالیت های گسترده قرآنی می پردازند، افزود: سالانه بیش از ۱۸ هزار نفر در موسسه های قرآنی تحت پوشش فرهنگ و ارشاد اسلامی در این استان در رشته های مختلف قرآنی تحت پوشش هستند.

وی از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن ۷۰ تن از فعالان قرآنی این استان خبر داد و گفت: تا پایان سال همین تعداد که مراحل نامگذاری و تایید آنها انجام شده به جمع بیمه‌شدگان قرآنی در استان سمنان افزوده خواهد شد.

فلاح یادآور شد: افراد بیمه شده می توانند از تسهیلات و خدمات مختلفی از جمله دریافت هنرکارت، بیمه عمر، تسهیلات بانکی، و بیمه تکمیلی، بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی پذیرش درخواست های جدید برای ایجاد مجوز تاسیس موسسه های قرآنی دارد، گفت: برای حمایت از فعالیت های قرآنی سال گذشته از محل اعتبارات تبصره ۱۴ به ۱۵ موسسه قرآنی تسهیلات پرداخت شد.

فلاح گفت: در سال جاری نیز آمادگی پذیرش و بررسی طرح های خوب و فاخر قرآنی در قالب این تبصره وجود دارد و موسسات قرآنی می توانند طرحهای خود را برای بررسی ارائه دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با اشاره به ضرورت حمایت از سند قرآنی این استان به منظور تحقق مفاد آن در استان، گفت: همانند سال گذشته برای افزایش اعتبارات جدید تبصره ۱۴ ضرورت دارد حمایت های لازم برای توسعه فعالیت های قرآنی و فرهنگی محقق شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha