۷ دی ۱۴۰۱، ۱۸:۲۵
کد خبر: 84982847
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تقویت فشار میدان گازی نار به یک شرکت دانش‌بنیان سپرده شد

شیراز- ایرنا- قرارداد طرح بازآرایی ایستگاه تقویت فشار گازی نار بین شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و شرکت توربو کمپرسور نفت (OTC) به عنوان شرکتی دانش‌بنیان به امضا رسید.

به گزارس ایرنا، این کار بنا است ظرف مدت ۱۸ ماه و با سرمایه گذاری ۲۲ میلیون یورو انجام شود.
مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران چهارشنبه در مراسم امضای این تفاهم نامه در شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی در شیراز گفت: با اجرای این پروژه و جایگزینی بخشی از تجهیزات از طریق خدمات مهندسی خرید و تامین کالا، نصب، ساخت اجرا و راه اندازی با هدف نگهداشت تولید پایدار به مدت هفت سال و افزایش فشار از ۲۰ به ۸۳ بار، ضریب بازیافت از ۶۸ به ۸۷ درصد می رسد.
مهدی حیدری افزود: همچین با اجرای این پروژه، ظرفیت تولید روزانه گاز این میدان ۱۸ میلیون متر مکعب و مایعات گازی سه هزار بشکه تثبیت می شود.
وی، ضمن تاکید بر لزوم فشار افزایی میدان گازی نار ادامه داد: با ابتکار متخصصان شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و جایگزینی بخشی از تجهیزات شامل توربوکمپرسور و سیستم های کنترلی، ازدیاد برداشت این میدان با تکنولوژی کاملا ایرانی انجام شده و از خروج حدود ۷۰۰ میلیون یورو ارز از کشور پیشگیری شده است.
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران اظهار داشت: با اجرای این پروژه علاوه بر بومی سازی دانش فنی، توانمند سازی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و تقویت ساخت داخل و تامین پایدار خوراک پالایشگاه فجر جم نیز برای مدت هفت سال تضمین می‌شود.
میدان گازی نار یکی از میدان های گازی مهم مناطق خشکی ایران است که در حوزه جغرافیایی شهرستان جم در استان بوشهر قرار دارد و راهبری آن توسط شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، یکی از سه شرکت تابعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران انجام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha