۸ دی ۱۴۰۱، ۱۲:۱۰
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 84982167
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سرمربی نفت آبادان به دنبال سه امتیاز دیدار مقابل ذوب آهن

آبادان - ایرنا - تیم‌های فوتبال صنعت‌نفت آبادان و ذوب‌آهن اصفهان از هفته اول لیگ برتر در حالی به مصاف هم می‌روند که تاوارس سرمربی زردپوشان آبادانی فقط برد می‌خواهد.

به گزارش ایرنا تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان جمعه ۹ دی ماه سال جاری از هفته چهاردهم لیگ برتر در ورزشگاه بدون تماشاگر فولادشهر میهمان تیم متحول شده ذوب آهن اصفهان است.

صنعت‌نفت آبادان در حالی میهمان ذوب آهن اصفهان است که برای فرار از قعر جدول نیاز به سه امتیاز این دیدار دارد؛ این تیم با نتایج ضعیف خود در لیگ برتر و پس از شکست خانگی یک بر صفر در برابر تیم فوتبال استقلال تهران در حالی به دیدار ذوب اهن اصفهان می‌رود که تیم رقیب در اهواز دست به کار بزرگی زده و از فولاد خوزستان یک امتیاز کسب کرده است.

اما زردپوشان آبادانی با آمدن تاوارس برزیلی تیمی کاملا متفاوت نشان داده و بازیکنان این تیم با انگیزه خاصی به مصاف حریفان می‌روند و ذوب آهن در ابتدا باید نگران انگیزه بالای بازیکنان آبادانی باشد.

در این هفته و روزی که تیم‌های پایین جدول مانند ملوان، مس کرمان، نفت مسجدسلیمان و هوادار رقیبان سرسختی دارند بهترین فرصت برای طلایی پوشان آبادانی است تا با پیروزی بر ذوب آهن اصفهان از قعر جدول جدا شده و خود را به تیم‌های میان جدولی نزدیک کند.

۲ تیم در حالی یکی از حساس‌ترین دیدارهای این هفته لیگ را برگزار می‌کنند که با توجه به نتایج هفته گذشته این تیم‌ها در برابر حریفانشان، تساوی در این دیدار برای ۲ تیم کمتر از شکست نیست بخصوص برای صنعت نفت آبادان که برای فرار از قعر جدول راهی جز پیروزی ندارد.

صنعت‌نفت آبادان که چند هفته جهنمی را برابر حریفان خود پشت سر گذاشت این هفته آزمون سختی دارد و باید به مصاف تیم آماده ذوب آهن برود؛ ذوب آهن برای صعود در جدول نیاز مبرم به سه امتیاز این دیدار دارد اما شاگردان تاوارس در ۲ بازی اخیر خود بسیار جسورانه به میدان رفته‌اند و این دیدار فرصتی برای کسب سومین پیروزی این تیم خواهد بود.

شاگردان تاوارس باید در یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته چهاردهم آماده پیکار با ذوب آهن شوند، بازی حساسی که نتیجه آن علاوه بر ۲ تیم برگزار کننده، برای سایر تیم‌ها از جمله نفت مسجدسلیمان، هوادار تهران، ملوان، مس رفسنجان، تراکتورسازی تبریز و حتی پیکان تهران نیز حائز اهمیت است و زردپوشان آبادانی در صورت پیروزی می‌توانند در جدول رده‌بندی شرایط را برای خود بهبود ببخشد و زنگ خطر را برای دیگر تیم‌های پایین و میانه جدول به صدا درآورد.

زردپوشان آبادانی در ۱۳ بازی قبلی خود ۲ برد، سه تساوی و هشت شکست به دست آورده و با اندوختن ۹ امتیاز با تیم‌های ملوان، مس، نفت مسجدسلیمان، پیکان و هوادار تهران در پایین جدول برای ماندن رقابت خواهد کرد.
در آن سوی میدان نیز ذوب آهن اصفهان در ۱۳ بازی قبلی خود سه برد، هشت تساوی و ۲ شکست را برابر حریفانش متحمل شده و با ۱۷ امتیاز جزو تیم‌های میان جدول به شمار می‌رود.

لیگ بیست و دوم شرایط عجیبی پیدا کرده و تیم‌های پایین جدول همانند تیم‌های بالای جدول فاصله امتیازی کمی دارند و همین موضوع بازی‌های پیش رو را به شدت حساس کرده است؛ تاوارس و تیمش پس از شکست تلخ هفته گذشته باید آماده بازی خارج از خانه مقابل ذوب آهن شوند، دیداری که نتیجه آن نقش پررنگی در ادامه مسیر زردپوشان آبادانی خواهد گذاشت و نفتی‌ها برای باقی ماندن در لیگ برتر چاره‌ای جز پیروزی ندارند.
حضور مهدی ممی‌زاده و امید خالدی در ۲ جناح نفت، در کنار حکیم نصاری و سینا مریدی توان این تیم را در حمله افزایش داده اما در امر گلزنی هنوز موفقیتی از این تیم دیده نشده است.

صنعت‌نفت در فاز دفاعی شرایط خوبی به خود نگرفته و در ۱۳ بازی قبلی خود ۱۵ گل دریافت کرده که آمار خوبی به شمار نمی‌رود، با این حال بزرگترین چالش تاوارس در خط حمله و بازسازی شرایط روحی و روانی مهاجمان خود است.

یکی از کارشناسان فوتبال آبادان نیز گفت: صنعت‌نفت در این فصل تغییرات زیادی روی نیمکت خود دید و دیر به انسجام و هماهنگی لازم برای حضور پرقدرت در لیگ برتر دست یافت.

حسن دشتی اظهارکرد: در ۲ بازی گذشته و با آمدن تاوارس چهره دیگری از تیم صنعت‌نفت شاهد بودیم و شخصیت واقعی زردپوشان مشخص شد؛ نوع بازی این تیم با آمدن این مربی برزیلی کاملا متفاوت شد.

وی افزود: اگر این مربی زودتر به آبادان می‌آمد اکنون صنعت‌نفت نتایج بهتری کسب می‌کرد و در جایگاه بهتری در جدول قرار داشت اما هنوز زمان زیادی تا پایان مسابقات باقی مانده و این تیم امید زیادی برای رفتن به بالای جدول دارد.

دشتی اضافه کرد: البته باید ابزار لازم که همان بازیکن است در اختیار تاوارس قرار گیرد تا راه پیشرفت هموار شود زیرا این مربی بسیار باهوش و با برنامه نشان داده است.

یکی دیگر از کارشناسان فوتبال آبادان نیز گفت: صنعت‌نفت در ابتدای فصل بسیار ضعیف بسته شد و رضا پرکاس به عنوان سرمربی نتوانست بر مساله روحی و روانی بازیکنان به خوبی کار کند.

مهران رجبی اظهارکرد: بعد از برکناری پرکاس نیز باشگاه صنعت‌نفت با انتخاب فیروز کریمی اشتباه دیگری مرتکب شد زیرا این مربی سالها دور از فوتبال بود و نتوانست تیم را به خوبی هدایت کند.

وی افزود: انتخاب سرمربی باید بر اساس روزمه باشد که متاسفانه باشگاه صنعت نفت تا پیش از آمدن تاوارس بر اساس روزمه مربی خود را انتخاب نکرده بود ولی تاوارس در ۲ بازی گذشته توانست چهره دیگری از تیم ترسو و بی برنامه صنعت نفت نشان دهد.

رجبی بیان کرد: تیم صنعت نفت در فاز هجومی کاملا بی برنامه است و فقدان یک مهاجم شش دانگ و تمام کننده باعث شد این تیم در امر گلزنی با فقر مواجه شود و برای صعود در جدول باید به فکر جذب مهاجم تمام کننده باشد.

وی افزود: همچنین در خط میانی تیم صنعت نفت با مصدومیت طالب ریکانی از داشتن بازیکن طراح محروم بود و در اکثر بازی‌ها میانه میدان را در اختیار حریفان قرار می‌داد و باز هم این تیم در خط میانی باید بازیکنی جذب کند که تغذیه کننده خوبی برای مهاجمان باشد.

یکی از بازیکنان تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان نیز درخصوص این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: بازی آسانی برابر ذوب آهن اصفهان نداریم ولی برای کسب سه امتیاز شانس بالایی خواهیم داشت.
مهدی ممی زاده افزود: ما در بازی‌های قبلی برابر حریفان نمایش قابل قبولی داشتیم ولی با بدشانسی موقعیت‌هایمان از دست رفت ولی در این دیدار باید قدر موقعیت ها را دانست.
وی اظهارکرد: ذوب آهن اصفهان به لحاظ روحی شرایط خوبی دارد و کار را برای ما دشوار خواهد کرد اما به اصفهان می‌رویم تا سومین پیروزی فصل را به هوادارانمان هدیه کنیم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان نیز گفت: ذوب آهن تیم منسجم و هماهنگی است که بازی برابر اینگونه تیم‌ها دشوار است.

ادسون تاوارس بیان کرد: ما در ۲ بازی گذشته به کیفیت خوبی از بازی رسیدیم و بازیکنان فعل خواستن را به خوبی صرف کردند و سه امتیاز مهم را بدست آوردند.

وی افزود: برابر استقلال بسیار سرحال و با برنامه نشان دادیم و اگر داور دقت داشت ما به امتیاز در این دیدار دست می‌یافتیم؛ برابر ذوب آهن بدنبال سه امتیاز هستیم و برای آن تلاش خواهیم کرد.

سرمربی صنعت نفت آبادان گفت: با تقویت تیم و جذب بازیکنان جدید به طور قطع نوع نتیجه گیری و حتی امتیازگیری برای صنعت نفت در نیم فصل دوم تغییر خواهد کرد و با صعود در جدول جایگاه واقعی خود را بدست خواهیم آورد.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی صنعت نفت آبادان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تاوارس با آمدنش به تیم روحیه و انگیزه بین بازیکنان را تا حد زیادی مضاعف و تیم روند رو به رشد خود را آغاز کرد.

احمد پارو بیان کرد: شکست دادن تیم نساجی کار بزرگی بود که بازیکنان و کادر فنی در قائمشهر انجام دادند و برابر استقلال تهران نیز شاهد نمایش زیبا از تیم بودیم ولی با اشتباه داور امتیاز از دست دادیم.

وی افزود: اگر var در فوتبال ایران ورود می‌کرد ما در آبادان به استقلال نمی‌باختیم و امیدواریم فدراسیون بزودی آن را وارد فوتبال ایران کند تا تیم‌ها به واسطه اشتباهات داوری امتیاز از دست ندهند.

پارو گفت: در پی جذب چند بازیکن خارجی و داخلی برای حضور پرقدرت در نیم فصل دوم هستیم و یقین داریم این تیم با تقویت شدن در جدول صعود چشمگیر خواهد داشت هر چند بازیکنان فعلی بخصوص جوانان در ۲ بازی اخیر کیفیت بالای خود را به نمایش گذاشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha