۵ دی ۱۴۰۱، ۱۳:۳۲
کد خبر: 84981023
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

توقف انتشار آمار شیوع کرونا در انگلیس

۵ دی ۱۴۰۱، ۱۳:۳۲
کد خبر: 84981023
توقف انتشار آمار شیوع کرونا در انگلیس

لندن – ایرنا – آژانس امنیت بهداشت انگلیس در بحبوحه شیوع سویه جدید کرونا اعلام کرد که انتشار آمار شیوع این ویروس از سال جدید میلادی (۲۰۲۳) متوقف می‌شود.

به گزارش ایرنا، آمارهای مربوط به نرخ شیوع کرونا در حال حاضر هر دو هفته یکبار منتشر می‌شود، اما آژانس امنیت بهداشت انگلیس می‌گوید که این اقدام دیگر ضروری نیست و کرونا به روش‌های دیگری نظارت می‌شود.

«نیک واتکینز» عضو ارشد آژانس امنیت بهداشت انگلیس ادعا کرد که این تصمیم به دلیل عادت کردن مردم به زندگی با کرونا، دریافت واکسن و روش‌های درمانی اتخاذ شده است.

نرخ شیوع کرونا - معروف به R - نشان می‌دهد که یک فرد مبتلا به کرونا، این بیماری را به چه تعداد فرد دیگر منتقل می‌کند. در اوج همه‌گیری، هم نرخ R و هم رشد کرونا در انگلیس به صورت هفتگی منتشر می‌شد. از آوریل امسال انتشار این آمار به هر دو هفته یکبار کاهش یافت.

دکتر واتکینز گفت که این آمارها به عنوان یک شاخص مفید و ساده برای اطلاع رسانی اقدامات بهداشت عمومی و تصمیمات دولت عمل کرد. اما «واکسن‌ها و روش‌های درمانی به ما اجازه داده‌اند به مرحله‌ای برسیم که با کرونا زندگی کنیم. البته ما به نظارت بر شیوع کرونا به روشی مشابه با نحوه نظارت بر تعدادی دیگر از بیماری های رایج ادامه می دهیم.

این تحول درحالی صورت می‌گیرد که از یک سو کارشناسان درباره شیوع سویه جدید کرونا در این کشور و فشار بر نظام بهداشتی هشدار داده‌اند. از سوی دیگر، دولت انگلیس فروردین ماه گذشته با وجود شمار زیاد جان باختگان به نسبت جمعیت این کشور، همه محدودیت‌های کرونایی را لغو کرد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت انگلیس آزمایش رایگان کرونا برای عموم از روز جمعه (۱۲ فروردین) متوقف و صرفا به افرادی که دارای علائم کرونایی هستند توصیه شد در خانه بمانند و از تماس با افراد دیگر خودداری کنند تا بهبود یابند. گفته می‌شود که آزمایش رایگان کرونا در کنار محدودیت‌های ناشی از این بیماری، بالغ بر ۱۵.۷ میلیارد پوند برای دولت هزینه داشته است.

سازمان خدمات ملی بهداشت انگلیس سه روز بعد (۱۵ فروردین) اعلام کرد که ۹ نشانه جدید را به فهرست رسمی علایم کرونایی اضافه کرده است. این نهاد بهداشتی انگلیس افزود که علائم ویروس جدید، بسیار شبیه به علائم سایر بیماری ها مانند سرماخوردگی و آنفولانزا است. اما نکته جالب اینجاست که طبق مطالعات صورت گرفته در انگلیس، حساسیت مردم این کشور نسبت به ابتلا به کرونا به میزان زیادی کاهش یافته و آن‌ها با توجه به دو رقمی شدن نرخ تورم، نگران وضعیت مالی خود هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha