۴ دی ۱۴۰۱، ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 84979873
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده پارلمان اروپا: راهکار تشکیل دو دولت، پوششی برای نقض حقوق فلسطینیان است

تهران – ایرنا – نماینده پارلمان اروپا راهکار تشکیل دو دولت در سرزمین های اشغالی را ناکارآمد و پوششی برای نقض حقوق فلسطینیان دانست و گفت: چرا فلسطینیان باید شروط توافقی را بپذیرند که می دانند طرف دیگر به آن احترام نمی گذارد.

به گزارش ایرنا، میک والاس، نماینده ایرلند در پارلمان اروپا، روز یکشنبه با انتشار گزیده ای از سخنان اخیر خود در این نهاد قانونگذاری، با انتقاد از راهکار تشکیل دو دولت در سرزمین های اشغالی، آن را پوششی برای بدرفتاری اشغالگران با مردم فلسطین دانست و گفت که "شهرک نشینان استعمارگر" با شروط این راهکار موافقت نخواهند کرد و "همه این را می دانند. "

این سیاستمدار چپگرا در توئیتی خاطرنشان کرد: چه کسی آنان را به رعایت خطوط سال ۱۹۶۷ وادار خواهد کرد؟ هنگامی که فلسطینیان را از خانه و زمین هایشان اخراج و سرزمین هایشان را ضمیمه و شهرک های بی شمار غیرقانونی را احداث می کردند، هیچ کس گامی بر نداشت. چرا فلسطینیان باید شروط توافقی را بپذیرند که می دانند طرف دیگر به آن احترام نمی گذارد؟

والاس تاکید کرد: سه دهه در مورد این پیشنهاد صحبت کرده ایم و همزمان فلسطینیان از تبعیض نژادی در رنج بوده اند. اگر این راهکار تنها (راه حل) قابل ارائه است، پس فلسطینیان بهتر است به دنبال حق مقاومت در برابر استعمار، بازپس گیری زمین هایشان و مبارزه برای استقلال و بازگشت تمامی پناهجویان فلسطینی باشند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha