۳۰ آذر ۱۴۰۱، ۱۷:۴۱
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84977122
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

انصارالله: سفر هیئت عمانی به صنعاء در چارجوب انتقال پیشنهادات عربستان صورت گرفته است

تهران-ایرنا- سخنگوی جنبش انصارالله و رئیس هیئت مذاکره کننده صنعاء در مذاکرات صلح یمن با اشاره به سفر هیئت عمانی به صنعاء گفت که این سفر در چارچوب انتقال طرح‌ها و پیشنهادات مبنی بر مذاکرات انجام شده با عربستان و طرف‌های بین المللی صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله اعلام کرد که کشورهای متجاوز اقتصاد یمن را هدف قرار داده و با هدف قرار دادن بانک و ارز، شکاف اقتصادی را عمیق‌تر کردند.

عبدالسلام افزود: اگر ما بتوانیم در پرونده مربوط به مسایل انسانی شامل پرداخت حقوق و باز کردن فرودگاه‌ها و بنادر به پیشرفت برسیم، می‌توانیم در پرونده‌های دیگر به توافق دست پیدا کنیم.

عبدالسلام اضافه کرد: پرونده بشردوستانه باید از پرونده نظامی جدا شود و خواسته‌های ما متعلق به همه یمنی‌ها بدون استثناء است.

وی اضافه کرد: وعده‌های ائتلاف متجاوز هیچ تاثیری در پرداخت حقوق، پایان دادن به محاصره و اخراج نیروهای خارجی ندارد.

سخنگوی جنبش انصارالله تصریح کرد: برادران ما در عمان برای دستیابی به صلح در یمن و پرونده بشردوستانه حمایت زیادی کرده‌اند و سفرهای مکرر آنها به صنعاء گویای تلاش‌های خوب آنها است.

هیئت عمانی که نقش میانجی بین دولت نجات ملی یمن را با طرف سعودی برعهده دارد، امروز (چهارشنبه) برای انجام مذاکرات جدید با مقامات دولت نجات ملی وارد صنعا شد.

منابع یمنی گفتند که هیاتی از دربار سلطنتی عمان با یک هواپیمای نیروی هوایی عمان به همراه «محمد عبدالسلام» رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن، وارد فرودگاه صنعا شدند.

منابع یمنی با اشاره به اینکه هیات عمانی درباره پیشنهادات جدید با مقامات صنعا گفت و گو خواهد کرد، افزودند که این هیات پیشنهادهای جدیدی را برای تمدید آتش بس و صلح در یمن مطرح خواهد کرد.

عربستان از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد.

این کشورها پس از ۷ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آن‌ها مجبور به پذیرش آتش بس شدند.

آتش بس یمن که بارها از سوی ائتلاف متجاوز سعودی نقض شده است، به دنبال رایزنی‌های سازمان ملل متحد پیش از این یک بار تمدید شده بود. تمدید ۲ ماهه این آتش بس ۱۱ مرداد ماه به پایان رسید که مجددا تمدید شد و ۱۰ مهر بدون دستیابی به توافقی جدید به خاطر زیاده خواهی های سعودیها و برآوردن نکردن مطالبات مشروع ملت یمن پایان یافت و تمدید نشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha