۳۰ آذر ۱۴۰۱، ۱۲:۳۰
کد خبر: 84976628
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۶۰ درصد جمعیت کشور اضافه وزن دارند

۳۰ آذر ۱۴۰۱، ۱۲:۳۰
کد خبر: 84976628
بیش از ۶۰ درصد جمعیت کشور اضافه وزن دارند

تهران - ایرنا - دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی جراحی‌های چاقی و متابولیک گفت: بیش از ۶۰ درصد جمعیت کشور اضافه وزن دارند و چاقی اولین علت مرگ و میر قابل پیشگیری است که باید درمان شود.

فولاد اقبالی روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری پنجمین کنگره بین المللی جراحی‌های چاقی و متابولیک که در سالن همایشهای رازی برگزار شد، افزود: چاقی بیماری مهمی است و فقط اختلال در زیبایی نیست، باعث بروز ۲۳ نوع سرطان از جمله مری، لوزالمعده، سینه و غیره است.

وی اظهارداشت: وقتی نمایه توده بدنی بالای ۳۵ در افراد باشد چاقی مفرط محسوب می‌شود و نیاز به جراحی متابولیک دارد در غیر اینصورت ۱۵ سال از عمر فرد مبتلا کاسته می شود.

اقبالی، افزایش ۵ برابر بیماریهای قلبی و عروقی، دیابت و فشارخون بالا را از عوارض چاقی دانست و ادامه داد: چاقی بیماریی است که معضل مهم بهداشتی بوده و هزینه زیادی را بصورت تدریجی به سیستم بهداشت و درمان کشور وارد می کند.

وی تصریح کرد: جراحی چاقی باید توسط یک تیم شامل روانشناس، متخصص بیهوشی، تغذیه، متخصصان قلب و عروق، غدد و طب ورزشی انجام شود و آموزش های لازم را فلوشیب جراحی چاقی دیده باشند و مدرک آنها توسط انجمن جراحی چاقی تایید شده باشد.

اقبالی با اشاره به تبلیغات فریبنده در فضای مجاز توسط افراد فاقد صلاحیت پزشکی برای جراحی چاقی، گفت: افراد فریب این تبلیغات را نخورند، جراحی چاقی باید توسط یک تیم پزشکی مجرب انجام شود در غیر اینصورت اثرات سویی بر سلامت آنها دارد.

پنجمین همایش بین‌المللی جراحی‌های چاقی و متابولیک از ۳۰ آذر تا دوم دی سال جاری در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است و ۲۱ کشور از جمله امریکا، اسپانیا و آلمان به صورت مجازی در این همایش حضور دارند و ۱۹۰ مقاله را سخنرانی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha