۳۰ آذر ۱۴۰۱، ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84976616
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

همکاری وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست برای رفع ابهام سد چمشیر

تهران - ایرنا - رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه سد چمشیر فعلا آبگیری نمی شود، گفت: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو در حال بررسی موضوع به صورت میدانی هستند و پس از مشخص شدن نتایج درباره سد چمشیر تصمیم گیری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، علی سلاجقه روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نظر این سازمان درباره سد چمشیر گفت: قبلا هم اعلام کرده‌ایم که اجازه «گتوند دوم» را نمی دهیم و مواضع ما همین است تا راستی آزمایی درباره این سد انجام شود.

وی تاکید کرد: کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نیرو در حال بررسی موضوع به صورت میدانی هستند و نتایج آن که مشخص شود، درباره سد چمشیر تصمیم گیری خواهد شد.

سلاجقه درباره آخرین وضعیت دو توله یوز پیدا شده نیز اظهار داشت: این دو توله یوز وضعیت خیلی مناسبی دارند و در حال مدیریت و محافظت در زادگاه خود هستند و با توجه به اینکه در دو هفته اول از مادر خود تغذیه شدند، خوشبختانه وضعیت خوبی دارند و انشاالله در آینده در منطقه خودشان رها خواهند شد.

وی در رابطه با اینکه مقصر اصلی آلودگی هوا در کلان شهرها چه کسانی هستند، گفت صنایع متحرک اعم از فرسوده، دارای سوخت ناقص و با مصرف سوخت بالا و همچنین ترددهای تک سرنشین از عوامل اصلی آلودگی هوا هستند.

رئیس سازمان محیط زیست تاکید کرد: مصرف آلایندگی نیروگاه‌ها نسبت به صنایع متحرک کمتر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha