حافظ خوانی بهروز رضوی و اجرای حسین رفیعی در شب یلدا

تهران- ایرنا- شبکه پنج سیما، در بلندترین شب سال شب یلدا با ویژه برنامه‌هایی نظیر «سلام تهران»، مسابقه «پنج ستاره»، «به خانه بر می گردیم» و... به استقبال یلدا می‌رود. ویژه برنامه پرستاره نیز در شب یلدا از شبکه آموزش پخش می‌شود.

به گزارش ایرنا از معاونت سیما، برنامه «سلام تهران» گروه تهران و شهروندی چهارشنبه ۳۰ آذرماه از ساعت ۲۲ تا پاسی از شب مهمان خانه مخاطبان می شود. این ویژه برنامه با تدارک بخش های متنوع و جذاب این شب را جشن می گیرد. «سلام تهران» با اجرای مصطفی امامی قرار است شب یلدا متفاوتی را پیش روی مخاطبان قرار دهد.

تماشای «پنج ستاره» در دورهمی شب یلدا

مسابقه تلویزیونی «پنج ستاره» به تهیه کنندگی فرهاد مختاری و اجرای حسین رفیعی در آستانه شب یلدا در دو قسمت سه شنبه و چهارشنبه ۲۹ و ۳۰ آذرماه ساعت ۲۰ به مدت ۱۰۵ دقیقه از قاب شبکه پنج تماشایی می شود.

این ویژه برنامه میزبان هنرمندان خواهد بود. در این ویژه برنامه، مجید شهریاری و دو خواهر زاده اش با ساناز سماواتی و همسر و پسرش رقابت می‌کنند و در برنامه دیگر شهاب عباسی، سیاوش مفیدی، امیر غفارمنش و پسرش با منصور و شهرام به همراه حامد وکیلی مسابقه می دهند.

تم مسابقه و بازی در این ویژه برنامه همانند برنامه های قبلی مسابقه پنج ستاره است و علاوه بر به آن خوانندگان محلی از اقوام ایرانی همچون کرد، لر، بلوچ، آذری، جنوبی و... در این برنامه حضور دارند. تردستی، شاهنامه خوانی و حافظ خوانی از دیگر بخش های این ویژه برنامه است که تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

حافظ خوانی بهروز رضوی در «به خانه بر می گردیم»

برنامه «به خانه برمی گردیم» گروه خانواده و کودک، چهارشنبه ۳۰ آذرماه ویژه برنامه ای شاد و متنوعی را به مناسبت شب یلدا از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸ تقدیم نگاه مخاطبان خواهد کرد. این ویژه برنامه با هدف ایجاد فضایی شاد برای خانواده ها و ارائه آموزش های مهم و کاربردی برای داشتن شب یلدایی متفاوت روی آنتن می رود. ایجاد همدلی و شور و نشاط میان اعضای خانواده از دیگر اهداف این ویژه برنامه خواهد بود.

حافظ خوانی استاد بهروز رضوی پیشکسوت رادیو و تلویزیون و رونمایی از اثر جدید مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما به مناسبت شب یلدا از جمله بخش های این برنامه است که در فواصل زمانی برنامه تقدیم می شود.

نقالی، خاطره گویی، حضور مادر سه شهید دفاع مقدس و دعوت از هنرمندان از دیگر بخش های برنامه است.

نصرالله حدادی پژوهشگر و تاریخ شناس نیز در این برنامه درباره فلسفه شب یلدا برای مخاطبان صحبت خواهد کرد.

همچنین مستند گزارشی از مرزبانان کشور پیرامون فعالیت هایشان در راستای حفظ امنیت کشور تهیه شده که در فواصل برنامه تقدیم مخاطبان خواهد شد.

آموزش طبخ کیک شب یلدا در بخش آشپزی و آموزش چیدمان یلدایی و هنردستی با موضوع یلدا در میز هنری از آیتم های این ویژه برنامه است.

این ویژه برنامه با اجرای دکتر محمد نظری و محدثه صارمی و به تهیه کنندگی زهرا خردمندنیک تقدیم مخاطبان ارجمند خواهد شد.

«رنگین کمان» ها دور کرسی

ویژه برنامه رنگین کمان برنامه دیگر گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما است که با طراحی دکور با المان های زمستانی و برپایی کرسی شب یلدا به صورت ویژه روی آنتن می رود.

در این ویژه برنامه بخش های مختلفی متناسب با موضوع شب یلدا برای کودکان طراحی شده است. حافظ خوانی و شاهنامه خوانی با اجرای کودکان، کار دستی گروهی و نقاشی،گروه سرود و ... از جمله آیتم های این ویژه برنامه است.

ویژه برنامه رنگین کمان به تهیه کنندگی فاطمه شیرازی مقدم چهار شنبه ۳۰ آذر ساعت ۱۴:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

تله فیلم «آتاناز»

تله فیلم «آتاناز» به کارگردانی قربانعلی طاهرفر در ژانر خانوادگی پنج شنبه ۱ دی ماه ساعت ۱بامداد از شبکه پنج سیما تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

میان برنامه های زمستانی، نماهنگ، موسیقی تصویر و ... نیز در این روز ویژه از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

«پرستاره» شبکه آموزش در شب یلدا

ویژه برنامه پرستاره در شب یلدا از شبکه آموزش پخش می شود.

ویژه برنامه پرستاره از ساعت ۲۲ تا ۲۴ با اجرای سیاوش عقدایی از شبکه آموزش پخش می شود. این برنامه با حضور رسول بختیاری، نیما کرمی، اسماعیل آذر همراه با حافظ خوانی، شاهنامه خوانی، اجرای موسیقی، نمایش و ... برای بینندگان پخش می شود.

همچنین ویژه برنامه اهمیت شب یلدا و محصولات کشاورزی با موضوع تدارک سفره های یلدایی با محصولات کشاورزی در آخرین شب پاییز با اجرای فرشید فهیم، فاطمه سادات شاه حسینی و راضیه سادات هاشمی پخش می شود.

حال و هوای مزرعه با تداعی و تصویر زندگی روستایی از برداشت انار و تهیه و پخت انواع خوراکی با آن؛ متن و تصویر در توصیف یلدا و اهمیت و نقش محصولات کشاورزی در این جشن؛ معرفی خواص میوه های مورد استفاده در شب یلدا از جمله انار و هندوانه از جمله آیتم هایی است که در این برنامه نمایش داده می شود.

همچنین برنامه های صبحی دیگر، دکتر سلام، مدرسه تلویزیونی نیز با حال و هوای یلدایی روی آنتن می روند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha