گروگانگیری هنر ثمری جز شلیک به معیشت هنرمندان ندارد

تبریز- ایرنا- معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گروگانگیری هنر توسط عده‌ای قلیل، ثمری جز شلیک به معیشت هنرمندان ندارد.

به گزارش ایرنا، محمد هاشمی یکشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در حال حاضر ۹۰ هزار هنرمند، اصحاب رسانه و فعال قرآنی ثبت شده شناسنامه دار در کشور وجود دارد، افزود: مساله این عده کثیر با چند ۱۰ نفری که حرف های هنجار شکنانه زده و رفتارهای اغتشاش‌گرانه و مواضع عجیب و غریبی داشته اند، جدا است و این موضوع ما را نباید از مسیر انصاف و عدالت دور کند.

وی اظهار داشت: این نوع رفتارهای هنجارشکنانه به هیچ عنوان ما را نسبت به ارتقای جایگاه اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه غافل نمی کند.

هاشمی ادامه داد: من کاری به این تعداد قلیل دیکتاتور خوش پوش ندارم که هنر را گروگان گرفته اند و برای امیال و اغراض سیاسی خودشان، اما باید متوجه باشند که این رویه هیچ ثمری ندارد، الا اینکه به معیشت هنرمندان و به قلب تفریح سالم و فرهنگی مردم ایران زمین شلیک می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مساله اقتصاد هنر حدود ۱۰۰ هزار نفر از فعالان فرهنگی، هنری، رسانه ای و قرآنی برای ما مهم و ارجح است، یاداور شد: تلاش برای تعالی و توانمندی و عزت آنها رسالت اصلی و مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تمرکززدایی سیاست قطعی این وزارتخانه است، یادآور شد: در این زمینه تلاش همه جانبه می کنیم که کارها را تا جائی که امکان دارد، واگذار کنیم و چند تصمیم مناسب نیز در دولت گرفته شده است تا کارها بر مدار استان ها بچرخد و این امر با جدیت پیگیری می شود.

هاشمی سهم ادارات استان ها از بودجه کشور را حدود ۳ درصد اعلام و اضافه کرد: اما توقع داریم در آذربایجان شرقی این رقم بیشتر شود، زیرا صحبت از مکتب تبریز است که بسیار مهم و تاثیرگذار است و سنت تبریزی در عرصه فرهنگ و رسانه جایگاه بسیار رفیعی دارد.

وی با بیان اینکه مساله تبریز و آذربایجان علی حده و در آسمان فرهنگ و هنر ایران رفیع است، خطاب به مدیرکل جدید، اظهار داشت: همه توان را باید بسیج کرد تا اتفاقات خوب و متفاوت در این استان بیفتد و باید تلاش کنید سنت حسنه ای بر جای بگذارید تا برای سال ها نیکی در این خطه جاری و ساری شود.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از زحمات ۲۲ ماهه سیدقاسم ناظمی قدردانی و سیدمحمدحسین بلاغی به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانش رقی معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha