حداکثر قیمت آجیل شب یلدا تعیین شد/ کمبودی در بازار خشکبار وجود ندارد

تهران - ایرنا - رییس اتحادیه آجیل فروشان تهران با بیان اینکه عرضه و تقاضا قیمت محصولات را در بازار تعیین می‌کند، اعلام کرد: کمبودی در بازار خشکبار وجود ندارد و آجیل شب یلدا با قیمت‌های مناسب تامین است.

«غلامرضا خدامی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: طبق مصوبه اتحادیه مذکور قیمت هر کیلوگرم آجیل ممتاز شب یلدا کیلویی ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده و در صورت تخلف، فروشندگان جریمه می‌شوند.

وی ادامه داد: کمبود خاصی در زمینه خشکبار نداریم به‌جز چند نوع که رایزنی به جهت واردات این نوع محصولات در حال انجام است. در بقیه اجناس کمبود خاصی نداریم

رییس اتحادیه آجیل فروشان تهران اظهار داشت: آجیل شب یلدا شامل پسته، بادام درختی، بادام هندی، فندق، گردو، باسلوق، انجیر، توت، برگه، کشمش و نخود می‌شود.

خدامی گفت: بر اساس آنالیز قیمتی هر یک از محصولات، نرخ آجیل ممتاز شب یلدا حداکثر کیلویی تا ۳۵۰ هزار تومان تعیین شد.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مقدار و درصد استفاده از اجناس تشکیل‌دهنده آجیل در مخلوط کردن قیمت واقعی را مشخص می‌کند و بعضاً به جهت اینکه قیمت آجیل شب یلدا ارزان‌تر تمام شود، برخی کسبه سلیقه‌ای عمل کرده و بادام‌زمینی ریز یا درشت، میوه خشک ارزان‌قیمت انواع برگه، فندق خام را به‌جای مغز فندق و نخودچی را در آجیل شب یلدا مخلوط کرده و قیمت را کمتر می‌کنند.

وی بیان کرد: آجیل فروشان با توجه به درصد مخلوط کردن آجیل نهایت همراهی و مشتری‌مداری را همچون سال‌های کرونا با مردم شریف و عزیز کشورمان دارند تا ان‌شاءالله همه خانواده‌ها در کنار هم بزرگ‌ترین شب سال را به خوشی سپری کنند

خدامی توصیه کرد مردم آجیل مورد نیاز شب یلدای خود را از فروشگاه‌های معتبر و دارای پروانه کسب خریداری کنند تا در صورت هرگونه تخلف این موضوع قابل پیگیری باشد، شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۳۳۱۱۲۳۱۳ تماس گرفته تا موضوع پیگیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha