ورود نهادهای امنیتی به پرونده فعالیت شریک صهیونیستها در واردات میوه

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد پیگیری پرونده واردات موز توسط یک شرکت اماراتی - صهیونیستی به کشورمان گفت: این پرونده بر اساس گزارش دستگاه‌های امنیتی در کمیسیون کشاورزی در حال بررسی است.

محمدجواد عسگری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد آخرین وضعیت پیگیری پرونده واردات موز از سوی یک شرکت اماراتی- صهیونیستی گفت: با گزارش دستگاه‌های امنیتی موضوع واردات موز از سوی یک شرکت اماراتی که شریک رژیم صهیونیستی محسوب می شود در کمیسیون کشاورزی در حال بررسی است.

رئیس‌ کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: نتیجه این پرونده بعد از بررسی و جمع بندی به اطلاع عموم خواهد رسید و در صورت اثبات مراحل قانونی خود را طی خواهد کرد.

همچنین پیشتر مصطفی میر سلیم در گفت و گویی با ایرنا خواهان برخورد جدی و قاطع دستگاه قضا با نفوذ شرکای رژیم صهیونیستی در موضوع واردات موز شده بود و تصریح کرد:اگر برای تجار ایرانی ثابت شود شود که طرف معامله اسرائیلی است نباید به تجارت با این رژیم ادامه دهند و باید به شکل قانونی امکان‌های تجارت را سلب کنند.

نماینده مردم تهران با مهم ارزیابی کردن امنیت حوزه امنیت غذایی تاکید کرد: دستگاه قضا در صورت اثبات باید برخورد جدی و قاطع با نفوذ شرکای رژیم صهیونیستی در موضوع واردات موز به کشور انجام دهد.

به گزارش ایرنا، بنا بر برخی گزارش ها شرکتی با نام عربی «الفواکه الطازجه للتجازه العامه» معروف به fresh fruits یکی از بزرگترین واردکنندگان میوه کشور است، این شرکت در سال‌های اخیر به‌عنوان مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شریک تجاری کمپانی‌های اسرائیلی، معرفی و حتی اقدام به برگزاری جشنواره‌ای بزرگ و با هزینه‌های هنگفت با عنوان «میوه‌هایی برای صلح» جهت معرفی و حمایت از محصولات و میوه‌های تولید شده در اراضی اشغالی فلسطین کرده تا رژیم‌صهیونیستی را یک شریک مطمئن برای اعراب معرفی کند.

این در حالی است که به استناد قانون الزام به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین مصوب ۱۳۸۷ مجلس، هیچ فرد حقیقی و حقوقی اجازه همکاری با شرکت‌های منتسب به رژیم صهیونیستی را ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha