دستگاه قضایی برای حمایت جدی از سرمایه گذاری صحیح مصمم است

زنجان - ایرنا - رئیس قوه قضاییه گفت: ما در دستگاه قضایی برای حمایت جدی از سرمایه‌گذاری صحیح برای رونق تولید و اشتغال در کشور مصمم هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌ الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در دیدار با تولیدکنندگان و صنعتگران استان زنجان، افزود: این آمادگی را داریم که از نقطه‌نظرات و پیشنهادهای فعالان اقتصادی و تولیدی برای حل مشکلات آنها بهره‌مند شویم.

رئیس قوه قضاییه خطاب به فعالان اقتصادی و تولیدی استان زنجان، گفت: هر مانعی در حوزه امور فعالان تولیدی و اقتصادی که قابل رفع شدن است اما به هر دلیلی رفع نمی‌شود به طرق مختلف از جمله مکاتبه و ارسال به دستگاه قضا منتقل کنید تا من در راستای رفع آنها اقدام کنم.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: باید فردی که در کشور تولید بیشتر و ارزآوری مضاعفی دارد و ثروت افزون‌تری را برای کشور ایجاد می‌کند، بیشتر مورد حمایت قرار گیرد.

وی با اشاره بهره گیری از نظرات صاحبان صنایع و کسب و کارها برای حل مشکلات آنها، اضافه کرد: متولیان اصناف و اتحادیه‌ها در استان زنجان برای حمایت و کمک به سه قشر از هم‌صنفان احیانا خطاکار، مجرم یا زمین‌خورده صنف خود، چه سازوکارهای حمایتی‌ای دارند؟ آیا وقتی یکی از هم‌صنفان آنها مرتکب جرم می‌شود، او را تنها می‌گذارند یا اینکه در راستای تنبّه او و رجوع به مرجع قضایی ذی‌ربط برای رفع مشکل او اقدام می‌کنند؟ آیا تلاش می‌کنند این هم‌صنف آنها به موجب مجازات قانونی که بر او اعمال می‌شود، متحمل زیان مضاعف نشود و بنگاه تولیدی یا اقتصادی‌اش تعطیل نگردد و آبروی خود و خانواده‌اش ریخته نشود؟

رئیس عدلیه اظهار داشت: وقتی فردی جرمی را مرتکب می‌شود باید به شیوه‌ای با این فرد مجرم برخورد کرد که شخصیت، کار، آینده و خانواده‌ او از حیّز انتفاع خارج نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به موضوع بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی برای اعمال مجازات جایگزین حبس با محوریت خدمات اجتماع‌ محور و عام‌ المنفعه که در جریان سفر سال گذشته به استان گلستان و دیدار با فعالان اقتصادی آن استان مطرح کرد، گفت: فعالان صنفی چه سازوکارهایی دارند که به دستگاه قضایی منتقل کنند تا وقتی یکی از هم‌صنفان آنها که احیانا جرمی مرتکب شده و باید مجازات شود، به جای مجازاتی نظیر حبس، مبادرت به توسعه و آبادانی و ارائه خدمتی کند؟

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: ما این آمادگی را داریم تا فهرستی از فعالان اقتصادی استان زنجان را که مشکل قضایی دارند با رعایت ملاحظات ناظر بر آبروی فرد مزبور به هم‌صنفانش ارائه دهیم تا هر کمک و مساعدتی که از دست‌ آنها برمی‌آید به هم‌صنف خود برای جلوگیری از تعطیلی بنگاه اقتصادی‌اش ارائه کنند.

رئیس عدلیه خطاب به فعالان اقتصادی و تولیدی استان زنجان، گفت: شما چه سازوکارهایی می‌توانید تعبیه کنید که اگر قوه قضاییه بخواهد ارفاقی را برای یک فعال حوزه تولید که به واسطه جرمش محکوم شده، اعمال کند، این تاسیسات ارفاقی موثر واقع شود؟

پیش از سخنان رئیس قوه قضاییه، محسن افشارچی استاندار زنجان با بیان اینکه تدابیر لازم را برای رونق بخشیدن هرچه بیشتر شهرک‌های صنعتی در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: با مساعدت دستگاه قضایی تلاش داریم تا سرجین‌بافت را به عنوان بزرگترین واحد نساجی شمال غرب کشور راه‌اندازی کنیم که در صورت راه‌اندازی این واحد تولیدی برای ۲ هزار نفر اشتغالزایی خواهد شد.

رئیس اتحادیه تراشکاران استان زنجان نیز به نمایندگی از صنوف این استان خواستار افزایش حمایت‌های قضایی از اصناف شد و اظهار کرد: آموزش در حوزه اصناف مغفول مانده و مورد کم‌لطفی و بی‌مهری قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha