۲۳ آذر ۱۴۰۱، ۱۵:۰۳
کد خبرنگار: 1335
کد خبر: 84970333
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سوخت‌رسانی پایدار به نیروگاه نکا برای عبور از زمستان

تهران- ایرنا- مدیر منطقه شمال خطوط لوله و مخابرات گفت: بهره‌برداری از این پروژه را موجب استفاده پایدار از نفت گاز برای تولید برق در نیروگاه نکا و گامی مهم در جهت حفظ محیط زیست و کاهش خطرات جاده‌ای با توقف ۱۰ هزار فقره تردد کامیون‌های نفتکش در مسیر جاده ساری به نیروگاه است.

به گزارش ایرنا از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال، محمدمهدی جامعی مدیر منطقه با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای سوخت رسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی شهید سلیمی نکا گفت: این پروژه با تلاش شبانه‌روزی پرسنل منطقه شمال در مدت هفت روز به سرانجام رسید.

وی افزود: پروژه فوق با ساخت منیفولد جدید از طریق اجرای ۶۰ متر لوله کشی به قطر ۸ اینچ، اجرای ۵۰ مورد سرجوش، نصب ۱۰ دستگاه شیر نفتی، نصب ادوات ابزاردقیقی، ساپورت گذاری موقت، پوشش دهی و اجرای تست های هیدرواستاتیکی و رادیوگرافی سرجوش ها انجام و امکان ارسال مستقیم نفت گاز برای تغذیه نیروگاه نکا با بهره برداری از خطوط لوله، تاسیسات و تجهیزات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران مهیا شد.

جامعی بهره‌برداری از این پروژه را موجب استفاده پایدار از نفت گاز برای تولید برق در نیروگاه نکا و گامی مهم در جهت حفظ محیط زیست و کاهش خطرات جاده‌ای با توقف ۱۰ هزار فقره تردد کامیون‌های نفتکش در مسیر جاده ساری به نیروگاه دانست و از تلاش‌هایی یک هزار و ۲۰۰ نفر ساعت مهندسان و پرسنل صنعت انتقال نفت شمال کشور قدردانی کرد.

وی با اشاره به امکان ارسال نفت گاز وارداتی طرح سوآپ از طریق این مسیر جدید به نیروگاه نکا، گفت: با بهره‌برداری از این پروژه، نفت گاز مورد نیاز نیروگاه شهید سلیمی نکا با استفاده از ۳۲۱ کیلومتر خط لوله ری- ساری- نکا متعلق به شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از پالایشگاه تهران به مرکز انتقال نفت نکا منتقل و با واسطه شرکت پخش منطقه ساری تحویل نیروگاه خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha