بازرسی از بازار شب یلدا در آذربایجان‌غربی آغاز شد

ارومیه - ایرنا - مدیر توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: بازرسی اکیپ‌های تشدید نظارت و پایش بازار اقلام اساسی و پرمصرف شب یلدا در استان از امروز /چهارشنبه/ ۲۳ آذر آغاز شده و تا اول دی ماه ادامه دارد.

نادر رحیمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: قیمت و کیفیت کالاهای اولویت دار شامل میوه، گوشت قرمز و مرغ، انواع نان‌های صنعتی و فرآورده‌های لبنی که مصرف بیشتری در شب یلدا دارند، در این طرح بازرسی و با افراد سودجو برخورد قانونی خواهد شد.

وی با بیان اینکه گزارش‌های مردمی نقش مهمی در نظارت‌ها ایفا می‌کند، افزود: ۴۵ اکیپ بازرسی قرارگاه امنیت غذایی جهاد کشاورزی در استان که از این تعداد، ۱۲ اکیپ در مرکز استان است، با همکاری سایر تیم‌ها شامل سازمان صنعت، معدن و تجارت، بسیج اصناف، اتحادیه‌های مربوطه و سازمان تعزیرات حکومتی در راستای اجرای این طرح فعال خواهند بود.

مدیر توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه صیانت از سفره مردم و آرامش در تامین و تدارک کالاهای اساسی جزو اولویت‌های قرارگاه تامین امنیت غذایی در استان است، ادامه داد: همه اقلام مورد نیاز به وفور در بازار موجود است و هیچ گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در روزهای اخیر نیز یک‌هزار تن برنج پاکستانی، ۴۱ تن شکر و ۷۵ تن گوشت قرمز و سایر اقلام مورد نیاز در جهت تنطیم بازار کالاهای اساسی در سطح بازار توزیع شده و این روند همچنان ادامه دارد.

رحیمی گفت: اصناف مکلف به درج قیمت و صدور فاکتور به مشتریان و نیز ارائه فاکتور خرید به بازرسان جهت کنترل قیمت ها هستند و در غیر این صورت تحت عنوان واحد متخلف به مراجع قضایی و نظارتی معرفی خواهند شد.

وی یادآور شد: از شهروندان درخواست می کنیم هر گونه تخلفات صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، درج‌نکردن قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، احتکار و سایر موارد را به سامانه پاسخگویی ۱۸۶۶ جهاد کشاورزی، ۱۲۴ سازمان صمت یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

به گزارش ایرنا، قرارگاه امنیت غذایی آذربایجان‌غربی با هدف نظارت بر بازار و بازرسی از واحدهای عرضه میوه و سایر اقلام مورد نیاز شهروندان همواره در طول سال فعال است ولی فعالیت‌های نظارتی این قرارگاه در آستانه شب یلدا تشدید خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha