۲۲ آذر ۱۴۰۱، ۱۷:۴۳
کد خبرنگار: 1327
کد خبر: 84969338
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

وحیدی: وزارت کشور موافق تجمعات قانونی است

۲۲ آذر ۱۴۰۱، ۱۷:۴۳
کد خبر: 84969338
وحیدی: وزارت کشور موافق تجمعات قانونی است

تهران- ایرنا- وزیر کشور با بیان اینکه «وزارت کشور موافق تجمعات قانونی است» گفت: دستورالعمل تجمعات قانونی تهیه شده است و در صورت رعایت اطمینان از امنیت تجمع کنندگان، مشکلی با این مساله نداریم.

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی که به منظور ارائه گزارش عملکرد دستگاههای مسئول در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت حضور یافته بود، در جمع خبرنگاران این مطلب را مطرح کرد.

وزیرکشور با اشاره به تهیه پیش نویس ساماندهی تجمعات قانونی اظهار کرد: تجمعات فراوانی با درخواست های مختلف صنفی در شهرهای کشور داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه وزارت کشور موافق تجمعات قانونی است، یادآور شد: دستورالعمل تجمعات قانونی تهیه شده و در صورت رعایت اطمینان از امنیت تجمع کنندگان مشکلی با این مساله نداریم.

ارسال لایحه جامع انتخابات به دولت

وحیدی درباره لایحه انتخابات هم اظهار کرد: لایحه جامع انتخابات به هیات دولت ارسال شده است و به صورت طبیعی بعد از بررسی در کمیسیون تابعه برای تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

افزایش تعداد نمایندگان مجلس نیازمند استفساریه است

وزیر کشور ادامه داد: براساس قانون هر ۱۰ سال، ۲۰ کرسی به مجلس شورای اسلامی اضافه می‌شود؛ برخی بر این نظرند با توجه به گذشت دو دهه باید ۴۰ نماینده اضافه شود که نیازمند استفساریه شورای نگهبان هستیم.

وحیدی خاطرنشان کرد: منابع مالی افزایش تعداد نمایندگان در صورت تصویب قانونی تامین می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha