ساخت هواپیماهای ۱۰۰ نفره موتور محرکه همکاری روسیه و ایران است

کیش - ایرنا - وزیر صنعت و تجارت فدراسیون روسیه، ساخت هواپیماهای ۱۰۰ نفره را موتور محرک همکاری های ۲‌جانبه این کشور با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: تعامل شرکت های خصوصی و دولتی ۲ کشور ضرورت موفقیت در این بخش است.

به گزارش ایرنا، اولِگ بوچارُف روز سه‌شنبه در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و هوانوردی ایران در جزیره کیش با اعلام اینکه صنعت روسیه آماده همکاری مطمئن و راهبردی با جمهوری اسلامی است اظهار کرد: به همین دلیل اکنون روسای کارخانه‌های مهم صنعت هوایی و فضایی روسیه در نمایشگاه کیش حضور یافته اند.

وی با اشاره به توافقات ایران و روسیه برای ساخت هواپیمای ۱۰۰ نفره به صورت همکاری های مشترک اضافه کرد: این مشارکت می تواند موتور محرکه ارتباطات و همکاری های ۲ جانبه باشد و برای تحقق تمامی اهداف در این زمینه نیازمند حضور جدی و سرمایه گذاری شرکت های دولتی و خصوصیِ طرفین هستیم.

بوچارُف افزود: باید چندین همکاری ۲ جانبه با حمایت مالی بزرگ دولت‌ها نیز در این راستا انجام شود.بوچارُف افزود: باید چندین همکاری ۲ جانبه با حمایت مالی بزرگ دولت‌ها نیز در این راستا انجام شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه حاضر در جزیره کیش فرصتی برای شناخت بهتر خواسته های ۲ طرف در این راستا است. یادآور شد: مدیرانی از اتحادیه هواپیمایی سازی روسیه (آواک)، موتور سازی اودکا، هلندیگ راشا هلی کوپتر، شرکت ساخت هواپیماهای غیر نظامی اورال در این نمایشگاه حاضر هستند تا با طرفین ایرانی دیدار و گفت و گو کنند.

وزیر صنعت و تجارت فدراسیون روسیه همچنین از مسوولان ایرانی برای شرکت در نمایشگاه هوایی سال آتی میلادی روسیه در مسکو که ۲۰ تا ۳۰ ژانویه برگزار می شود دعوت کرد.
معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز گفت: هم اکنون یک هزار و ۵۰ شرکت دانش بنیان صنعت هوا و فضا در کشور فعال شده و سیاست دولت حمایت از این شرکت ها و توسعه دامنه فعالیت آنها در این صنعت است.
منوچهر منطقی افزود: با حضور شرکت‌های دانش بنیان و پیوند آنان به صنایع داخلی شبکه‌ای را با هدف رفع نیازهای داخلی ایجاد کرده ایم و از سویی دیگر با ارتباط گیری با شبکه‌های مکمل خارجی همچون کشور روسیه به دنبال توسعه دستاوردهای خود هستیم.
وی با اشاره به همکاری‌های مشترک ایران و روسیه در توسعه ناوگان و زیر ساخت‌های هوایی دو کشور، افزود: توسعه هواپیمایی تجاری، همکاری در ساخت و اجرای هواپیمای ۱۰۰ و ۱۵۰ نفره با مشارکت اتحادیه هواپیمایی روسیه و طراحی و ساخت هواپیمای ۷۰ و ۱۰۰ نفره و تولید بالگرد Ka۲۲۶ در ایران از مهمترین زمینه‌های همکاری دوجانبه با کشور روسیه است.

۹۰ شرکت ایرانی و خارجی با هدف ارایه آخرین دستاوردهای زمینه صنعت هوای در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوایی و هوانوردی ایران در جزیره کیش حضور دارند.

در این نمایشگاه ۸۰ شرکت داخلی و ۱۰ شرکت خارجی از کشور های روسیه، چین و اتیوپی آخرین دستاوردهای خود در زمینه صنعت هوایی را ۲۲ تا ۲۵ آذر به نمایش می گذارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha