کارگردان تایوانی فیلم جدیدی درباره بروس لی می‌سازد

تهران- ایرنا- «آنگ لی» کارگردان تایوانی‌تبار آمریکایی و برنده جایزه اسکار فیلم جدیدی درباره بروس لی بزرگترین رزمی کار تاریخ می‌سازد؛ تاکنون دستکم ۱۷ فیلم درباره اسطوره هنرهای رزمی در جهان ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، آنگ لی که در سال ۲۰۰۵ برای فیلم کوهستان بروکبک و در سال ۲۰۱۲ برای فیلم زندگی پی برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی شده، فیلم بیوگرافی(زندگی نامه) بروس لی را در دست ساخت دارد.

الیزابت گابلر که به همراه بن اورارد ناظران این پروژه‌اند می‌گوید بروس لی یک پروژه طولانی مدت برای آنگ است.

کارگردان تایوانی فیلم جدیدی درباره بروس لی می‌سازد

در بیستم ژوئیه ۱۹۷۳، بروس لی در حالی که تنها ۳۲ سال داشت به طور ناگهانی بر اثر اِدِمِ (تورم) مغزی درگذشت. بازی در فیلم اژدها وارد می‌شود، جایگاهی جاودانه برای بروس لی در قلب بسیاری از سینماگران به ارمغان آورد.

قرار است میسون لی فرزند آنگ در نقش اسطوره هنرهای رزمی ظاهر شود. او سه سال است که برای ایفای این نقش آموزش می‌بیند.

میسون کار خود در هالیوود را با بازی در فصل دوم فیلم سینمایی خماری - Hangover Part II در سال ۲۰۱۱ آغاز کرد در آثار دیگری چون ضیافت عروسی، مبعوث، پیاده‌روی طولانی بیلی لین بین دو نیمه و لوسی ایفای نقش کرده است.

هنوز جزئیات خاصی از داستان این فیلم که توسط Sony ۳۰۰۰ پیکچرز پشتیبانی می‌شود فاش نشده است.

فیلمنامه بیوگرافی بروس لی را دن فوترمن که به خاطر نوشتن فیلمنامه کاپوتی خود شهرت یافت، نوشته شده است. شانون لی دختر بروس لی در ساخت این فیلم به همراه تیمی از دیگر تهیه‌کنندگان با آنگ لی مشارکت می‌کند.

در زمان حاضر هیچ تاریخی برای نمایش این فیلم وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha