استاندار: ۳۸۷ مصوبه شورای اداری هرمزگان محقق شده است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: نشست‌های شورای اداری استان در مجموع بیش از ۸۹۰ مصوبه داشته که تاکنون ۳۷۸ مورد از این مصوبه ها اجرایی شده است.

به گزارش ایرنا، مهدی دوستی عصر شنبه در نشست فوق العاده شورای اداری هرمزگان در خصوص بررسی مسائل معطل مانده مردم بندرعباس و بررسی میزان پیشرفت طرح‌های عمرانی آن افزود: هم اکنون ۴۱ درصد از طرح‌های این شورا همچنان مهلت اجرا دارند و تنها ۱۵ درصد با تاخیر روبرو شده‌اند.

وی در بررسی طرح‌های مرمت و بازسازی آثار تاریخی بندرعباس با تاکید بر لزوم تدوین طرح جامع برای احیای آثار باستانی هرمزگان از تامین اعتبارات لازم برای آماده کردن این طرح و مرمت اضطراری قلعه تاریخی فین خبرداد و اظهارداشت: در طرح های جامع تعریف پیوست اقتصادی و توجه به اقتصاد خرد محلی مهم است و قلعه فین بعنوان پایلوت اجرای طرح جامع تعیین می شود.

استاندار هرمزگان، مدل هزینه ای طرح جامع را مشارکت ۵۰ درصدی وزارت میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد و دستور داد: برای تحقق این هدف اداره کل میراث فرهنگی استان بر زمین‌های پیرامونی اماکن تاریخی جهت احداث کمپ های گردشگری تمرکز کند.

دوستی همچنین با اشاره به اهمیت افزایش دسترسی کودکان و نوجوانان به محتوای مناسب گفت: راه‌اندازی کتابخانه‌ها و تماشاخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جزو اولویت‌های استان است و اتوبوس موردنیاز این پروژه و منابع، تجهیز و بروزرسانی کتابخانه سیار و مرکز سیار بخش فین نیز تامین می شود.

وی، در بررسی طرح‌های نوسازی مدارس و آموزش و پرورش نیز بر پیگیری تحقق قول مساعدت وزیر آموزش و پرورش درخصوص جبران کمبود فضای آموزشی شهرک پیامبراعظم(ص) بندرعباس تاکید کرد و گفت: به منظور ارتقای بهره وری و حذف سرویس دانش آموزان از سبد هزینه خانوار باید در طرح های آمایش، مدارس در مسیر خطوط حمل ونقل عمومی جانمایی شوند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، برای اجرای طرح هوشمندسازی مدارس، انتخاب مدرسه ای با درصد قبولی بالا در محلات حاشیه‌ای و کم برخوردار را در اولویت قرار داد و تصریح‌کرد: توسعه آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و کاردانش، رغبت دختران برای تحصیل در رشته طراحی و دوخت را افزایش داده و این فرهنگ که بانوان تحصیل کرده می‌توانند همزمان نقش مادری خود را بیش از پیش حفظ کنند، ارزشمند است و باید تجهیزات کافی و روزآمد مانند برش لیزری که حدود ۲۰ درصد مصرف پارچه را در این حرفه کاهش می‌دهد، برای آشنایی و کار دانش آموزان تهیه شود.

رییس شورای اداری استان هرمزگان، در بررسی طرح‌های بهداشت و درمان نیز بر تکمیل طرح‌های بیمارستانی بندرعباس و اعلام آمار آمبولانس های نیازمند تعمیر و نوسازی تاکیدکرد و افزود: برای رفاه مردم، زیرساخت‌های آزمایش ازدواج و اعتیاد باید در تمام مناطق وجود داشته باشد و درخصوص شبانه‌روزی کردن برخی از مراکز بهداشتی و درمانی نیز برآورد تامین منابع انسانی انجام شود.

وی، در بررسی تصمیم های معطل مانده بخش فرهنگ و ارشاد نیز با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در روستاها بر تعیین تکلیف و ساماندهی مراکز فرهنگی روستایی تاکیدکرد و دستورهای لازم در راستای ساماندهی طرح گردشگری آبگرم مغویه، تعیین تکلیف روستاهای مرزی در سامانه مبادلات مرزی، زیرسازی و آسفالت جاده درون روستایی سرخا، رفع مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه بخش‌های مرکزی، فین، شمیل و سایت برتمب، تکمیل طرح‌های ورزشی و نوسازی مدارس و تاسیس آزمایشگاه مرکزی جهت استفاده تمامی دانش‌آموزان در بخش تخت صادر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha