۲۱ آذر ۱۴۰۱، ۸:۰۶
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84966033
T T
۴ نفر

برچسب‌ها

مصرف گاز در کردستان ۲.۵ درصد افزایش یافت

۲۱ آذر ۱۴۰۱، ۸:۰۶
کد خبر: 84966033
مصرف گاز در کردستان ۲.۵ درصد افزایش یافت

سنندج- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: مشترکان استان از ابتدای امسال تا کنون ۲ میلیارد و ۱۴۴ میلیون و ۵۲۸ هزار مترمکعب گاز طبیعی مصرف کردند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲.۵ درصد بیشتر است.

احمد فعله گری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته تا همین موقع، ۲ میلیارد و ۱۰۱ میلیون و ۴۹۱ هزار مترمکعب گاز طبیعی در استان مصرف شده بود.

وی اضافه کرد: در سال جاری مصرف نیروگاه سنندج ۹۵۳ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۳۵۹ مترمکعب و جایگاه های سی ان جی هم ۱۳۳ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۱۷۴ مترمکعب بود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان اولویت این شرکت را تامین گاز بخش خانگی عنوان کرد و افزود: در صورت ضرورت، سهم سوخت صنایع استان محدود خواهد شد تا مشکلی برای بخش خانگی ایجاد نشود.

فعله گری ادامه داد: رعایت دمای رفاه (۱۸ تا ۲۱ درجه)، استفاده از لباس ضخیم در منزل، تنظیم پکیج روی دمای ۵۰ تا ۵۵ درجه، استفاده از نور خورشید در روزهای آفتابی به جای استفاده از وسایل گرمازا و بسته بودن دریچه کولر، در کاهش مصرف گاز بسیار موثر است.

وی از مشترکان خواست از گاز طبیعی بهینه استفاده کنند و اظهار داشت: تمام تلاش این شرکت بر آن است که مشترکان بخش خانگی از لحاظ تامین گاز طبیعی دچار مشکل نشوند.

در حال حاضر، ۳۲ شهر و یک هزار و ۴۸۵ روستای کردستان با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت روستایی زیر پوشش شرکت گاز هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha