۱۷ آذر ۱۴۰۱، ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 860
کد خبر: 84964664
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۳ کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه آیت الله بروجردی برگزار شد

بروجرد - ایرنا - معاون پژوهشی دانشگاه آیت الله بروجردی گفت: این دانشگاه دارای رتبه خوبی در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در کشور است بطوری که در ۲ سال اخیر ۶۳ کرسی آزاد اندیشی در این دانشگاه برگزار شد.

علی جودکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کرسی های آزاد اندیشی مجالی قانونی برای اظهار نظرات و سلایق مختلف دانشجویی است که در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار دارد.

وی با اشاره به توجه به طرح‌های پژوهشی در حوزه های علوم انسانی افزود: ۴۰ درصد قراردادهای پژوهشی برون دانشگاهی دانشگاه آیت الله بروجردی در طرح های مبتنی بر علوم انسانی است، در حوزه تالیف و چاپ کتاب نیز در ۲ سال اخیر تعداد ۲۵ عنوان کتاب توسط اعضای هیات علمی دانشگاه تالیف شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه آیت الله بروجردی یادآور شد: در حوزه پژوهش و تولید علم، بطور متوسط هر عضو هیات علمی این دانشگاه در سال ۲.۶ دهم درصد تولید مقالات علمی دارد که در مراجع معتبر نیز به چاپ رسیده این میزان در مقایسه با متوسط کشوری که رقمی بین ۱.۷ تا ۱.۸ دهم درصد ثبت شده قابل توجه می باشد.

جودکی با اشاره به اقدامات دانشگاه در راستای حرکت به سمت پژوهش های کاربردی اضافه کرد: از ابتدای امسال تا کنون میزان قراردادهای پژوهشی برون دانشگاهی که با صنایع و دستگاه های مختلف در حوزه پژوهش و فناوری داشته به مبلغ ۶۱۶ میلیون تومان می‌رسد و پیش بینی می‌شود این میزان تا پایان سال به بیش از یک میلیارد تومان هم برسد.

دانشگاه آیت‌الله بروجردی در سال ۱۳۸۵ تاسیس شده است و هم اکنون ۱۰۰ نفر عضو هیات علمی و حدود ۶ هزار دانشجو، بیش از ۲۰ رشته تحصیلی و بیش از ۲۰ گروه آموزشی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha