۱۶ آذر ۱۴۰۱، ۲۳:۰۲
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 84964483
T T
۱۸ نفر

برچسب‌ها

قانونگذار ارمنی خواستار برگزاری رزمایشی مشابه رزمایش جمهوری آذربایجان و ترکیه شد

تهران- ایرنا- یک عضو پارلمان ارمنستان با بیان این که رزمایش مشترک جمهوری آذربایجان و ترکیه علیه همسایگان این کشورهاست، خواستار برگزاری رزمایشی مشابه مشترک بین کشورهای منطقه شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری آرمن پرس، «سیران اوهانیان» نماینده فعلی پارلمان و وزیر دفاع سابق ارمنستان چهارشنبه به خبرنگاران گفت: این رزمایش همکاری و آمادگی ارتش‌های ترکیه و جمهوری آذربایجان برای انجام هر وظیفه‌ای را بالا می‌برد.

وی افزود: این رزمایش علیه کشورهای همسایه ترکیه و جمهوری آذربایجان است.

این نماینده پارلمان ارمنستان اظهار کرد که وضعیت در منطقه بسیار پرتنش بوده و اوضاع امنیتی در رابطه با ارمنستان و آرتساخ بسیار شکننده است.

وی افزود: در چنین شرایطی نیروهای مسلح ارمنستان باید به یک نتیجه‌گیری جدی برسد و کشور ما باید یک ارزیابی جدی در رابطه با اوضاع نظمی و سیاسی داشته باشد.

اوهانیان همچنین پیشنهاد کرد که رزمایش‌هایی مشابه رزمایش جمهوری آذربایجان و ترکیه برگزار شود.

وزارت دفاع ترکیه دوشنبه اعلام کرد که رزمایش نظامی مشترکی را با جمهوری آذربایجان آغاز کرده است.

بنا به اعلام این وزارتخانه، بر اساس توافقنامه همکاری نظامی میان دو کشور، نیروهای ترکیه و جمهوری آذربایجان برای رزمایش در باکو، آستارا، جبرائیل و ایمیشلی کشور آذربایجان مستقر شدند.

این رزمایش که با استفاده از روش‌های جنگی مُدرن اجرا می‌شود، شامل ماموریت‌هایی مانند سازماندهی هماهنگ یگان‌های مختلف، نصب پل‌های موقت نظامی برای عبور از رودخانه‌ها و استقرار نیروها در مناطق دشمن مجازی است.

۱۸ نفر

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha