۱۶ آذر ۱۴۰۱، ۲۲:۰۷
کد خبر: 84964464
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

زلنسکی: پوتین مرتکب بزرگترین اشتباه عمر خود شده است

تهران- ایرنا- ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین اظهار کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با حمله به اوکراین، مرتکب بزرگترین اشتباه در عمر خود شده است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین روز چهارشنبه در سخنرانی ویدئویی خود در مراسم جایزه دموکراسی مادلین آلبرایت ( وزیر خارجه متوفی آمریکا) همچنین تاکید کرد که اوکراین و جهان باید از روسیه تضمین صلح، ثبات و امنیت دریافت کنند و مسکو باید "مسئولیت پذیر" شود.

زلنسکی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت که هر گزینه دیگری غیر از پیروزی اوکراین اشتباه بوده و غیر قابل قبول است.
این در حالی است که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشستی با اعضای شورای حقوق بشر این کشور گفت با همه امکانات در مقابل سیاست‌های غرب ایستادگی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در نشستی با اعضای شورای توسعه جامعه مدنی و حقوق بشر گفت: کشورش در درجه اول بر مکانیسم‌های صلح‌آمیز تمرکز می‌کند، اما در صورت لزوم، با تمام منابع موجود آماده دفاع از خود خواهد بود.

پوتین اولویت کشورش را منافع ملی مردم روسیه خطاب کرد و افزود: همه ابزارها و امکانات لازم را برای حفظ این سیاست استفاده خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، واسیلی نبنزیا سفیر و نماینده روسیه در سازمان ملل نیز روز سه شنبه به وقت محلی در نشست شورای امینت گفت که هدف تبدیل اوکراین به یک کشور مناسب و همسایه خوب در نهایت چه از طریق صلح آمیز و چه از طریق ابزار نظامی بدست خواهد آمد.

وی افزود: تمام اهداف عملیات ویژه نظامی به هر طریقی محقق خواهد شد. اگر نتوانیم این اهداف را به شکل مسالمت آمیز به دست آوریم و اوکراین را به یک کشور همسایه خوب عادی تبدیل کنیم که هیچ تهدیدی برای روسیه ندارد، به این معنی است که این هدف با ابزار نظامی محقق خواهد شد.

سفیر روسیه ادامه داد: مسئولیت رنج مردم غیرنظامی در شهرهای اوکراین به دلیل اقدامات بی‌پروای حاکمان وابسته به غرب این کشور بر عهده رژیم ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین و حامیان غربی آن است که می‌خواهند روسیه را در میدان جنگ شکست دهند. این انتخاب آن‌ها است نه روسیه.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha